NURETTİN CANİKLİ ŞİKAYET ETTİ, ŞABAN VATAN’A HAPİS CEZASI VERİLDİ

NURETTİN CANİKLİ ŞİKAYET ETTİ, ŞABAN VATAN’A HAPİS CEZASI VERİLDİ

Nurettin Canikli’nin Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan hakkında açtığı davada Vatan’a para cezası ve 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, Nurettin Canikli’nin şikayetiyle açılan dava sonucunda para cezasına ve 1 yıl 8 ay hapse mahkum edildi. Vatan’a verilen cezanın hükmü ise geri bırakıldı.

Şaban Vatan, kızı Rabia Naz Vatan’ın şüpheli şekilde hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sebebiyle hakim karşısına çıktı. Kızının AKP’li yöneticinin oğlunun kullandığı aracın çarpması neticesi ölmüş olabileceği, buna rağmen çatıdan düşüp öldüğünün söylenmesine karşı gerçekleri ortaya çıkartmak için mücadele başlatan Şaban Vatan’a karşı dönemin Milli Savunma Bakanı olan Nurettin Canikli tarafından açılan davada Şaban Vatan hakkında “Kamu görevlisine hakaret” ve “Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak” suçlamaları yöneltildi. Mahkeme, Şaban Vatan’ın 8 bin 840 lira para cezasına ve 1 yıl 8 ay hapse çarptırılmasına karar verdi ve hükmü geri bıraktı.

Karara tepki gösteren Şaban Vatan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Buyurun sonuç. Avukat bedelini de ben ödeyecekmişim. Çocuk öldürülmüş kimin umrunda” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: