AMELİYATLAR PARASIZLIKTAN MI YAPILAMIYOR?

AMELİYATLAR PARASIZLIKTAN MI YAPILAMIYOR?

Devlet ve üniversite hastanelerinin büyük bir borç yükü altında olduğu biliniyor. İktidar hastaneleri bu borç yükünden kurtaracak adımlar atmak yerine sağlık sistemini daha da tıkayacak hasta garantili hastaneler yoluyla saraya yakın müteahhitleri zengin etme yolunu tutturmuş gidiyor.

Bu borç batağı ile hastanelerin artık hasta bakamaz hale geleceği beklenirken ilk haber İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden geldi. Hastane, 25 Aralık’tan itibaren acil servis dışındaki tüm ameliyatları durdurdu.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Anıl Esen tarafından, bölgedeki diğer hastanelere yazı gönderildi.

Esen imzalı yazıda, “Başkanlığımıza bağlı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet vermekte olan Ameliyathane Birimine, teknik arıza nedeniyle 25 Aralık 2020 tarihinden itibaren hasta kabulü yapılamayacağına ilişkin Hastane Yönetimi’nin yazısı, yazımız ekinde sunulmuştur. Bilgilerinizi ve gereğini arz/ rica ederim” denildi.

Hastane kaynaklı edinilen bilgilere göre üniversite hastanesinin teknik arıza nedeniyle değil, borçlar yüzünden acil servis dışındaki ameliyatlara ara verdiği öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: