KRALİÇE’NİN ÜLKESİ İLE ANLAŞMA

KRALİÇE’NİN ÜLKESİ İLE ANLAŞMA

Kendisine karşı en büyük komploların Kraliçenin ülkesi tarafından düzenlendiğini söyleyen AKP, Kraliçe ile çok hızlı bir serbest ticaret anlaşması imzalayerdi.

İngiltere’nin AB’den çıkması sonrasında İngiltere ile ilişkiler kaldığı yerden devam ettirilecek. Bu da demek oluyor ki Türk milleti Kraliçenin ülkesine hizmetkârlık yapmaya devam edecek.

Kraliçenin ülkesi ile yapılan anlaşmayı savunmak adına yapılan yapılan açıklamalarda İngiltere ile olan ticarette ihracatımızın ithalattan fazla olduğu öne sürülüyor; yani bu ticari ilişkide kârlı olan biziz demeye getiriyorlar. Ama bu görüntünün tam bir felix culpa olduğunu söyleyebiliriz. Zira sistemin işleyişine ve toplama bakıldığında Türkiye büyük bir dış ticaret açığı veriyor ve bu açık da faizle borç alınarak kapatılıyor olmasından dolayı, son hesapta kârlı çıkan yine Kraliçe ve ülkesi, kapitalist sistemin Londra’da köşeleri tutmuş kan emici vampirleri olmaya devam ediyor.

Türk milletinin Haçlı Batı’ya ve Kraliçe’nin ülkesine köleliğinin devam edişini, Türkiye’yi sistem içinde tutmayı garantiye bağlayan anlaşmaya güya millet adına imza atan AKP’li Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, anlaşmayla ilgili şunları söylüyor:

“Türkiye olarak temel amacımız, Avrupa Birliği ile Gümrük Birliği’nden kaynaklı ticari ilişkilerimize de halel getirmeden, Birleşik Krallık ile arzu ettiğimiz bir ticaret anlaşmasını imzalamak idi. Bugün itibarıyla amacımıza ulaşmış bulunuyoruz. Anlaşmanın az sonra imzalanmasıyla birlikte, Birleşik Krallık ile aramızdaki ticaret yapısıyla ilgili bir belirsizlik kalmayacaktır.

Ticaretimiz her zamanki etkinliğiyle sürecek ve inanıyorum daha da gelişecektir. Gümrük Birliği’nin 25 yıl boyunca getirdiği kazanımları korurken, Birleşik Krallık ile ilişkilerimizi imzalayacağımız Serbest Ticaret Anlaşması kapsamında daha da derinleştirme yönünde ilk adımı atıyoruz.”

KÖLELEŞMEMİZİN DÖNÜM NOKTALARINDAN GÜMRÜK BİRLİĞİ’NDEN SONRAKİ EN ÖNEMLİ ANLAŞMA

Pekcan, sözlerinin devamında bu anlaşmayı övmekle bitiremeyip, İngiliz mevkidaşına teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Pekcan şunları söyledi:

“2017’den bu yana süren, AB ile Gümrük Birliği anlaşmamız sonrasında imzaladığımız en önemli anlaşma olacak olan bu STA’nın imzalanmasında emeği geçen başta BK Ticaret Bakanı Sayın Liz Truss olmak üzere Türk ve İngiliz heyetlerine teşekkür ediyorum.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: