MİRZABEYOĞLU SUİKAST SONUCU ŞEHİD EDİLDİ! OP. DR. OĞUZ ÇAYAN İLE MÜLÂKAT (SON BÖLÜM)

MİRZABEYOĞLU SUİKAST SONUCU ŞEHİD EDİLDİ! OP. DR. OĞUZ ÇAYAN İLE MÜLÂKAT (SON BÖLÜM)

Beyin Cerrahisi uzmanı Op. Dr. Oğuz Çayan Bey ile yapmış olduğumuz mülâkatın son bölümünü ses kaydı olarak Youtube kanalım NEHRİ ŞİFA’da yayınladım.

Günlerce, haftalarca konuşsak yaşananları anlatmaya süre yetmez. “500 yıldır beklenen mütefekkir”in Telegram isimli (elektromanyetik dalgalarla beyin kontrolü) işkence ve suikast metoduyla şehid edilmesinin ardından, söz uçar yazı kalır ölçüsüne binaen arşivlenmesi adına yaptığımız bu mülâkatın son bölümü özetle şöyle:

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu biliyorsunuz ki evinde geçirdiği bir “rahatsızlanma” neticesi Yalova Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Hastaneye gidiş süreci de şaibeli. Bir ânda askerî aracın gelmesi, ambulansın belirmesi, fenalık geçirdiği her hâlinden belli birine su içirilmeye çalışılması vs… Bunlar “olabilirler” yaftasıyla şöyle dursun; resmin bütününe bakıldığında “şaibe” kelimesi kifayetsiz kalıyor. (Kan verilmesi, Sisi’nin hastaneye gelmesi ve bir çok odaya girip çıkması, hastane personel şefi diye kendini tanıtan ve sonrasında komiser olduğunu öğrendiğimiz tipler, morg görevlisinin arkadaşları tahrik etmeye çalışması, kan veren doktorun kim olduğunun neden kan verdiğinin izâh edilememesi gibi -ki zamanı gelince bunu daha ayrıntılı şekilde ifşa edeceğim-onlarca unsur…)

Mirzabeyoğlu’na uygulanan ameliyatın sıhhati şüphesiz incelenmesi gereken önemli bir husus. Yine yapılan ameliyat öncesi anlık karar değişiklikleri. Ayrıca Yalova Devlet Hastanesi’ndeki ameliyat sonrası beynin baskı altında tutulması ve kanamanın serbest bırakılmaması (beynin dekompresyonun) sağlanmaması vs.

Türkiye’deki sağlık alanındaki en büyük sıkıntılardan biri doktorun tek başına karar vermesi. Yabacı bir hastanın ameliyatında bu fevri karar alma olayı tamamen yasak. Fakat Türkiye’de bir doktor tek başına ameliyat kararını istediği şekilde alabiliyor ve bu da ölüme neden olabiliyor. Yalova’da bu karar neden alındı birdenbire? Durumu stabil seyreden hastaya? Siyami Ersek’te kan verilmesi? Kararı alan kim?

Mesela Yalova Başhekimi “beyin ölümü gerçekleşmiştir” demiş ve hepimizi umutsuzluğa sevk etmişti. Oysa beynin tamamen ölmesi için tüm fonksiyonlarının durmuş olması gerekiyor. Kumandan Mirzabeyoğlu’nun vücut ısısı yerindeydi ve bu da beynin (hipotalamus) bölgesinin aktive olduğunu göstermekteydi. Bu duruma başta ailesi yakinen şahitdi. Kalbi keza çalışıyordu. Solunum desteği bile ilk safhalarda neredeyse normalken bir anda beyin ölümü teşhisinin koyulmasının garabeti? Toprağa diri diri gömülmek?

Türkiye’de bu şekilde beynin tüm fonksiyonlarının durmamış olduğu halde ex teşhisi koyulan bazı insanlar morgdan canlı çıkmışlardır mesela… Bu minvaldeki bazı örnekleri Sayın Çayan defalarca yaşamış mesela. Ölmeden öldü diye-sırf organları alabilmek adına bir kısım hastanın fişinin çekilmesi vs.

Mirzabeyoğlu’na yapılan tıbbî müdahaleler O’nu yaşatmaya değil, ortadan kaldırma gayesine hizmet etmiştir. O’na yapılanlara karşı durmaya çalışanlar da en yakınlarımız tarafında hep ekarte edilmeye çalışıldı. Hasislikler ve nefsin kölesi haline gelmiş kişiler doğruların doğru zamanda yapılmasına maalesef hep engel oldu.

Salih Mirzabeyoğlu kesinlikle bir suikaste kurban gitmiştir. Suikaste uğrayacağını suikast öncesinde dile getiren, yine bu esnada suikastin nasıl olabileceğini tarif eden Mirzabeyoğlu, tam da tarif ettiği üzere, hiçbir sağlık sorunu yokken rahatsızlanıyor ve sonrasında da yapılan tıbbî müdahaleler yaşamaması gayesine hizmet ediyorsa… Telegram’ın ilk gününden Mirzabeyoğlu’nun defnedildiği zamana ve bu güne kadar yetkililerden bu konuda tek bir kelâm edilmiyorsa… Telegram bilinmemezlikten geliniyorsa… Bir insan, bildiği bir şeyi niye bilmiyormuş gibi davranır? Birisine öldüresiye işkence yapıldığını bildiği hâlde niye sesi çıkmaz?

Bu yazımızı Dr. Çayan’ın sözleriyle bitiriyoruz:

Salih Bey öldü falan değil… Şu ânki konuşmalarımızı da görüyordur, dinliyordur. (…) Öldü dememeli. O, çok güzel izler, anılar bıraktı; mücahid birisi…”

MEHMED DEDEOĞLU

NotKonuya dair videomuza aşağıdaki linkden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=UIHjSX5fgoA

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: