“İŞGÂL NE KADAR GÜÇLÜ OLURSA OLSUN, HALKIN ÖZGÜRCE YAŞAMA İRADESİNİ YENEMEYECEK!”

“İŞGÂL NE KADAR GÜÇLÜ OLURSA OLSUN, HALKIN ÖZGÜRCE YAŞAMA İRADESİNİ YENEMEYECEK!”

Afrika’da Sahel bölgesinin Mali’deki kısmında 8 Ocak’ta düzenlenerek 6 Fransız Haçlı işgâl askerinin yaralanmasına sebep olan feda eylemini düzenleyen mücahid grup, yayınladığı bir bildiriyle operasyonu üstlendi.

AFP’nin, “El Kaide’nin Batı Afrika kolu olan radikal grup” diye tanımladığı vatanlarını Haçlı işgâlciler ve işbirlikçilerden temizlemek için mücadele veren milli mücahid kuvvet mensupları, Zeleka platformu üzerinden yaptığı açıklamada, yakın zamanda bölgede düzenlenen hava saldırısında sivillerin öldürülmesi ve bölgede devam eden Fransız askerî varlığına ilişkin bilgilere atıfta bulundu.

Söz konusu açıklamada, “Grubumuza ait bir unsur, Burkina Faso sınırına yakın Arbanda’da işgâlci Fransız güçleri ve Malili mürtedlerden oluşan bir konvoya karşı patlayıcı yüklü araçla saldırdı. Fransız hükümeti ve halkına, işgâl ne kadar güçlü olursa olsun, halkın özgürce yaşama iradesini yenemeyeceğine dair güvence vermek istiyoruz. Geri çekilmezseniz, yeni ve daha şiddetli saldırılara şahit olacaksınız” denildi.

8 Ocak’ta düzenlenen operasyon, Aralık sonundan bu yana bölgede Fransız ordusuna karşı yapılan üçüncü eylem oldu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: