“AVRUPA İLE HİÇBİR ZAMAN KOPMAYACAĞIZ”

“AVRUPA İLE HİÇBİR ZAMAN KOPMAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahimKalın, Haber Global’de yayınlanan Candaş Tolga Işık’ınsunduğu Az Önce Konuştum programında gündeme ilişkindeğerlendirmelerde bulundu.

S-400 ve ABD YAPTIRIMLARI

“Burada durup dururken Türkiye benonu değil bunu almak istiyorum demedi. Burada bir ihtiyaç var onualmak istiyorum dedi. Biz Türkiye olarak S-400’lerden geri adımatmayız. Kararlılığımız devam ediyor. S-400’ler F-35’leretehdit teşkil etmez. Bu tartışmaların teknik değil siyasi birtartışma olduğunu görüyoruz. Türkiye olarak biz de diyoruz ki‘Gelin siyasi olarak çözelim’. CAATSA yaptırımları anlamsızve işlevsizdir. Bu tehdit dilleri bizi etkilemez.”

‘PUL SKANDALI DÜZELTİLMEZSE NETİCESİSERT OLUR’

Papa’nın ziyareti sonrası Irak’ınKuzeyindeki etnik Kürtçü yapılanmanın, üzerinde Türkiye’denpay alan Kürdistan haritası basılı pulu ile ilgili olarak Kalın,“Bu harita büyük bir hata ve Türkiye’ye yapılan saygısızlıktır.Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Başkonsolosluğumuz hemenirtibata geçip bunu sorgulamıştı. “Resmi bir bağlayıcılığıyok” diye dönüş sağlandı. Hükümet bunu derhal düzeltmeli.Düzeltmediği takdirde neticesini en sert biçimde alır.

‘BIDEN NEDEN ERDOĞAN’I ARAMIYOR’

Biraz ağır olacak ama bu durum eskidönemlerin aşağılık komplekslerini çağrıştırıyor. Biz bunubu kadar önemsemiyoruz.

‘AVRUPA İLE HİÇBİR ZAMANKOPMAYACAĞIZ’

Avrupa ile hiçbir zaman kopmayacağız.Bu süreçte inişli çıkışlı dönemler oldu. Türkiyeperspektifinde bir daralma yaşadı Avrupa. Washington’dan emir alanbir Avrupa var. Avrupa kendi coğrafyasını bırakıp oraya bakıpperspektif belirlemesi küresel açıdan olumsuz hale getiriyor.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: