YAPTIRIMLAR SAYESİNDE BATI SÖMÜRÜSÜNDEN KURTULAN RUSYA EKONOMİSİ ŞAHLANIYOR

ABD Deniz Piyade Kuvvetleri’nin eski istihbarat subayı Scott Ritter, Putin’in yaptırımlara rağmen Rusya’ya milyarlarca dolar kazandırdığını belirtti.

Irak’ta nükleer silahların ortadan kaldırılmasının denetlenmesinden sorumlu eski BM müfettişi ve ABD Deniz Piyade Kuvvetleri’nin eski istihbarat subayı Scott Ritter, Judging Freedom YouTube kanalına verdiği demeçte Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Batı’nın yaptırım baskılarına rağmen ülkeye milyarlarca dolarlık yatırım çektiğini söyledi.

Ritter, “Rus ekonomisi bugün tarihinde hiç olmadığı kadar daha güçlü. Batı, onu aşağıya çeken, sermaye sızıntısını teşvik eden ve yatırımları engelleyen bir çıpaydı. Aslında, inanılmaz miktarda kaynağa sahip olan bu devlet servetini kaybediyordu” dedi.

Yaptırımlar sayesinde artık tüm kaynakların Rusya’da kaldığı ve modernleşmesine katkıda bulunduğuna vurgu yapan Ritter, Avrupalı ve Amerikalı şirketlerin Moskova’dan ayrılmasının ardından Çin, Hindistan ve dünyanın diğer ülkelerinden girişimcilerin buraya yatırım yapmaya başladığını anımsatarak, “Bugün hepsi orada iş yapıyor. Özellikle Çinliler uzun zamandır bu anı bekliyordu, milyarlarca dolar yatırım yapıyorlar” diye konuştu.

Ritter, ülkenin ABD Başkanı Joe Biden’ın ancak hayal edebileceği gerçek bir inşaat ve altyapı patlaması yaşadığını da sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: