ŞEYTAN’LA DOSTLUK VE İŞBİRLİĞİ

Erdoğan: Biden ile dostluk ve iş birliğimizin güçlendirilmesinde mutabık kaldık

BM Genel Kurulu’na katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak için New York’ta bulunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından New York’taki Rockefeller Plaza’da düzenlenen akşam yemeğine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, Türk-Amerikan ilişkilerine de değindi. Erdoğan, Türkiye ile Amerika arasındaki ilişkilerin günden güne geliştiğini söyleyerek, “Başkan Biden ile dostluk ve işbirliğimizin güçlendirilmesi hususlarında mutabık kaldık. Sayın Biden ile kurulmasını kararlaştırdığımız stratejik mekanizma, ülkelerimiz arasındaki diyalogun derinleştirilmesine katkı sağlıyor” dedi.

Soruyoruz:

Oğlunun, pedofil dediği, yani çocuklara karşı sapıklık yapan ve artık iyice bunayan, temsil ettiği sapkın ve İslâm düşmanlığında başı çeken, çağdaş Haçlı saferlerinde milyonlarca müslümanı katleden barbarlık üzerine kurulu medeniyeti pedofil ve bunaklığıyla şahsında gayet iyi yansıtan bir adam ve onun medeniyeti ile neyin dostluğu ve işbirliği?

“Görüş ayrılıkları her zaman olabilir”

Erdoğan, iki ülke arasındaki ticaret hacminin geçen sene 32 milyar doları aştığını belirterek, şunları söyledi:

“Önümüzdeki dönemde işbirliğimizi ortak çıkarlar temelinde daha da ilerleteceğiz. Devletler arası ilişkilerde görüş ayrılıkları her zaman olabilir, bu normaldir. Ancak biz ortak paydaların daha fazla olduğunu, bu minvalde açılacak çok sayıda fırsat penceresinin olduğunu da biliyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz sürece her alanda daha çok müspet sonuçlar alacağımıza inanıyorum.”

Yani, bunca zaman Amerika başta diğer Batı ülkelerine güya bağımsızlık, anti-emperyalizm vs adına atarlanmalar… Hepsi de tiyatroymuş. Ülkeler arasında görüş ayrılıkları olurmuş. 15 Temmuz’a Amerika’nın verdiği destek ve orada şehid olanlar da her zaman olabilecek görüş ayrılığının kurbanları mı yani? Kurtuluş Savaşı değil, görüş ayrılığı yaşanmış bir ara, sonra demek ki iktidardakiler o ayrılığı gidermişler ve ortak paydaları artırmaya bakıyorlarmış…

İsrail’le yaşanan da görüş ayrılığıydı ve Mavi Marmara’da şehid olanlar da zaten ondan öldü. Sonra iktidar bu görüş ayrılığından vazgeçti, anlaştılar.

Peki, her 15 Temmuz’da bizlere gene millî mücadele hikâyeleri hamaseti yapmaya devam edecek misiniz?

Ahlâksız, şerefsiz, haysiyetsiz troller bize hiç usanmadan AKP hamaseti yapmaya devam edecek, orası net!

Erdoğan ile Biden en son Hindistan’daki G20 zirvesinde ayaküstü görüşmüştü.

“Türk-Amerikan ilişkilerini zehirlemek için hareket eden bazı çıkar grupları var”

“Türk-Amerikan ilişkilerini zehirlemek için hareket eden bazı çıkar grupları olduğunu” kaydeden Erdoğan, “Hakikatleri anlatarak, iyi örnek olarak, Türkiye’yi ve Türk milletini hakkıyla temsil ederek bunlara set çekeceğiz. Bu konuda resmi kurumlarımızla birlikte siz vatandaşlarıma da sorumluluklar düşüyor. Sivil topluma aktif katılımınız, ülkedeki karar alma mercilerindeki temsiliniz bu bakımdan çok önemli” diye konuştu.

Ha, burası müthiş… Türk-Amerikan ilişkilerinde esasında bir problem yok ama, bu ilişkileri zehirlemek isteyen çıkar grupları yok mu? İşte onlar olmasa gül gibi geçinecekler de… Hadi bakalım, kendinizi Amerika’ya iyi anlatın, aslında ne kadar yararlı olduğunuzu gösterin de Amerika da size aferin desin!

ERDOĞAN, NEW YORK’TA NATO GENEL SEKRETERİYLE DE GÖRÜŞTÜ

Erdoğan, görüşmeye ilişkin “Gündemimizdeki bölgesel ve küresel meseleleri değerlendirdik. Her zaman olduğu gibi NATO misyonlarına en aktif destek veren ülkelerden biri olmayı sürdüreceğiz” dedi. Stoltenberg ise “Terörle mücadelemizi arttırma konusunu ele aldık. Türkiye’nin Karadeniz Tahıl Anlaşması‘nı yeniden canlandırmaya yönelik çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ettim. Vilnius’ta mutabık kalındığı üzere Türk parlamentosu İsveç’in NATO üyeliğini en kısa sürede ele alacaktır” ifadelerini kullandı.

Ne demektir NATO?

Kuzey Atlantik Haçlı Terör Örgütü… Yani şeytanın ordusu… Terörle mücadele dedikleri Haçlı-Şeytan barbarlığından kurtulmak isteyen müslümanların bağımsızlık mücadelesinin bastırılması. Onlara göre bağımsızlık savaşı veren müslümanlar terörist. Erdoğan da yaranmak için, “biz de size en aktif şekilde destek olduk, olmayı da sürdüreceğiz!” diye garanti veriyor…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: