3 ELMA

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

28 Şubat, “düzeni düzenleme gücünü” elinde bulunduranların, çöken-çökertilen sistemlerinin bekası uğruna, hem kendi kadrolarını feda ettiği, hem de iktidarı ele geçirmek üzere olan İslamcı hareketin (ki bunun adı dönemin meşhur MGK kararlarında kendileri tarafından alenen İBDA hareketi olarak belirtilmişti) başına sahtesini bela ederek, kısa-orta-uzun vadede yıpratma-dönüştürme-imha ve sistemi yeni dünya düzenine “uyarlama” projesiydi.

Uyarlama iki koldan yapılacaktı.

Darbe üstüne darbe, muhtıra üstüne muhtıra ile halkın yaka silkmeye başladığı Silahlı Kuvvetler’in yeniden düzenlenerek, halkın gözündeki“Peygamber ocağı” imajının yenilenmesi ve  Büyük Doğu’nun düşük çocuklarının, uyduruk davalarla kahramanlaştırılarak, iktidara yürüyecekleri siyasi arenaya sürülmesi gerekiyordu…

Öyle de oldu…

Birkaç yıl öncesine kadar muhtıralarla ve müdahalelerle tanınan ordu, bir anda müşfik bir babaya dönüştü. Bir grup rütbeli paketlendi ve cezaevlerine gönderildi.

Tarikat, cemaat ve bilumum fikirsiz, dini motifli STK’nın (STK’nın anlamını bilmeden STK olduğunu sananlara nisbetle, makara olsun diye STK diyorum) desteğini almakta ve paslaşmakta özgür bırakılan Büyük Doğu’nun düşük çocukları ve hareketleri de, bahsettiğimiz kitlelerin de desteğiyle hızla yükseltildi, parlatıldı, cilalandı, iktidara yürütüldü.

Gerektiğinde alaşağı edilmek üzere iktidar verilerek sistemi yenileme işi, Büyük Doğu’nun düşük çocuklarına havale edildi.

İktidara taşınmalarıyla birlikte, geciken ve dünyanın çok gerisinde kalan kalkınma ve modernleşme projeleri, “hizmet aşığı(!)” bu kadrolar eliyle hayata geçirildi.

Eskimiş yasalar yeniden düzenlendi.

Mahkeme binaları ve infaz kurumları kaleleştirildi.

Bankalar küresel sermayeyle nikahlanıp, dünya devlerine “kuma” gitti.

Yollar, hastaneler, eğitim kurumları elden geçirildi.

İBDA Mimarı Kumandan Salih Mirzabeyoğlu, hiçbir yasadışı örgütle ve yasadışı eylemle ilişkisi olmadığı devlet kurumlarınca belgelendiği halde “ağırlaştırılmış müebbet” cezası ile hücrelere kapatılırken, Büyük Doğu’nun düşük çocukları görmeze, duymaza yattı. Zira O, kendi fikirsizliklerine nisbetle en büyük düşmanlarıydı. Her mevzuda onlarca fikri eseri olan Salih Mirzabeyoğlu, tıpkı eskiden olduğu gibi, kendileri için rahatsızlık vericiydi, korkutucuydu. Kendileri açısından en iyisi yapıldı ve ademe mahkum edildi, görmeze yatıldı.

Eski darbelere lanetler okunup, birkaç dava açıldı.

Darbelerde yaşamlarını yitirenlere kürsülerden ağlanıldı.

Başörtüsü ve benzeri yasaklar, iki tarafın da memnun kalacağı bir noktada mutabakat ile halledildi.

Yollarda beraber yüründü.

Yağmurlarda beraber ıslanıldı.

Arzular şelale olup aktı.

Ceylan derisi koltuklar mis gibiydi.

Her şey cillop gibiydi.

Tam da, ceylan derisi koltuklarda 10 sene daha mı kalsak, 20 sene daha mı “indira gandi” yapsak diye rahat rahat göbekler kaşınıp, burunlar karıştırılarak derin tefekkürlere dalınmışken, her şeyin aslında cillop gibi olmadığı anlaşıldı.

Masal bitiverdi.

Her güzel masalın sonundaki  gibi gökten… Pardon biri Pensilvanya’dan, biri İran’dan, diğeri de eski stratejik ortağın mahallesinden olmak üzere 3 elma düşüverdi.

Görev (“BOP’ta bizim bir görevimiz var” sözüne ithafen) bitti.

28 Şubat, bundan sonra yoluna, şu an şahsen tahminde bulunmak istemediğim yeni siyasi iktidar ile devam edecek. Düzeni düzenleme gücünü elinde bulunduranlar,  10-15 yılda çaktırmadan bu işin yeni kadrosunu da kurdu.

Zafer sarhoşluğuyla miras kavgasına tutuşan muhafazakar demokratlar(neyin nesiyse) ve ılık cemaatçiler, aslında ortada kazanılmış bir zafer olmadığını, böyle bir kaygıları olmasa da bütün hesabın “İslam’ın iktidarda yok edilmesi”olduğunu anlayacak.

Büyük Doğu’nun düşük çocukları, “zalımlar”ın meşhur  “28 Şubat bin yıl sürecek” sözünün, öylesine söylenmediğini çok daha derinden idrak edecek.

Zaman ayrılık zamanı. Bu ayrılık seve seve mi, yoksa sevmeye sevmeye mi olacak göreceğiz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Formu