ALLAH’TAN KORKMAZ, KULDAN UTANMAZ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir adamın artık şirazeden tamamen çıktığını anlatan güzel bir tabirdir bu “Allah’tan korkmaz, kuldan utanmaz!” lâfı…
Meclis’teki AKP’li eski bakanların yolsuzluk yapmaları ile ilgili oturum, AKP’lilerin, Allah’tan korkularının kalmayıp, kuldan da zerre kadar utanmadıklarına bir delildi aslında.
“Bakara-Makara” edepsizliğinin baş aktörü Egemen Bağış, çıkmış yine ayet döktürmüş Meclis kürsüsünde. Spikerin anlattığına göre AKP’liler en az Bağış’ı alkışlamışlar. AKP’nin hassasiyetine bakar mısınız? Yolsuzluk zanlısı diğer bakanlara nazaran, Bağış, AKP içinde en az alkışlanan kişi olmuş. AKP çok hassas canım…
Bağış çok formdaymış o gün, darbe mağduru olduğunu bile ileri sürmüş. Artık hırsızlıkla ne alakası varsa. “Darbe mağdurları hırsızlık yaparsa ceza almaz!” diye bir kanun mu var? Tabi Amerika’daki mihmandarlık işlerinde darbeci Evren’i ağırlaması da hatırlatılmış kendisine.
Sonra, Muammer Güler çıkmış, Bakanların yolsuzluktan, hırsızlıktan itham edilemeyeceğini ileri sürüyor gayet pişkince. Böylelerine “ar damarı çatlamış” da derler ya. Her türlü haltı ye, ondan sonra da geç milletin karşısına, “ben bakanım, bana hesap soramazsınız!” diye bir de karşındakini suçlu çıkart, iyi mi? “Vay, demek Bakan Bey’den hesap sormaya kalkarsın ha, gel bakalım buraya!” Öyle, kendisi İç İşleri Bakanı olarak aslında bütün icraatları bu mantık üzerineydi: Vay, demek siz bizden hesap sormaya kalkarsınız ha, alın size jop, su, gaz…
Bir diğeri, saati kendi parasıyla aldığını, haram yemediğini söylüyor, kendisini savunmaya çalışıyor.
Yazık…
Bir diğeri ise, belki de içlerinde en haysiyetlisi o, hiç konuşmamış.
Ve AKP sıraları, Bakanları alkışlarla desteklemiş.
Bir tek Egemen Bağış’a diğerlerine göre cılız bir alkış lütfûnda bulunmuş AKP’liler. Ne büyük tepki değil mi?
Ar damarlarının çatlayıp; Allahtan korkmaz, kuldan utanmaz olduklarını saklamak için de bu görüşmenin yayınını milletten sakladılar. Meclis TV yayına geçmedi. Hatta Meclisin internet yayınını dahi kestiler ki, hani vekillerden biri tabletiyle canlı yayın yapmasın diye. Hani millete verilmeyecek hesabınız yoktu ve millet ne derse o olurdu?
Nihayetinde Meclis’te 4 bakan hakkındaki hırsızlık iddialarını araştıracak bir komisyon kuruldu.
Baklava çalan çocuğun koluna kelepçeyi basıp on yıllarca ceza isteyen adalet, milyonları -RTE’nin çok sevdiği şekilde ifade edecek olursak, eski parayla trilyonları- götürenler ellerini kollarını sallayarak serbestçe dolaşmaya devam ediyor.
Edep ve hayâ olmayan yerde, adalet de olmaz. İBDA Mimarı’nın ifadesiyle; “Hukuk, ahlâkın pıhtılaşmasıdır” ya, ortada pıhtılaşacak bir ahlâk varsa, o da ahlâksızlık, yüzsüzlük. Çünkü ortada AKP’nin savunduğu, inandığı bir fikir, bir değer yok. Bir inanç yok. Fikir olmadan ahlâk teşekkül etmeyeceği gibi, ahlâk olmadan da hukuk teşekkül etmez, toplumda müesseseleşme gerçekleşmez. Devlet, “saray” olmaz, gecekondu iğreti yapısı olur. Olsa, böyle olmazdı zaten. Böylesi yüzsüz ve arsızlar alkışlanamazdı milleti temsil edenler tarafından. Milletin temsilcisi olması gerekenler, sırf kendi yandaşları olduğu için hırsızları, milleti soyanları alkışlıyor. Allah müstehaklarını vermiş ve hırsızları alkışlatmış, zulüm şaha kalkmış. Hırsızlık yapanlar cezalandırılacağına alkışlanıyorsa, orada zulmün âlâsı yaşanıyor demektir.

Ahmet ÖLÇÜLÜ
ADIMLAR DERGİSİ
4_bakan_hakkindaki_fezleke_tbmmye_gonderildi_h20147

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

İletişim Formu