Amnesty International Salih Mirzabeyoğlu İçin Toplanıyor!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bundan iki hafta önce İmza Kampanyamızı gerçekleştirdiğimiz Standımızı ziyaret ederek bir Saat boyunca detaylı bilgi toplayan Sayın Bayan Pill Claudia, önümüzdeki Pazartesi Günü (19.05.2014), Amnesty International Düsseldorf Yetkililerin aylık toplantısında, “Sayın Salih Mirzabeyoğlu’nu gündeme getireceğini ve böyle bir hukuksuzluğun Türkiye’de olmasına şaşmadığını, fakat 58 Kitabın Yazarı Sayın Mirzabeyoğlu gibi bir Aydın, Düşünür İnsanın bunca Eseri ortadayken, 16 senedir neden içeride tutulduğuna dair hiçbir anlam verilemeyeceği, argumanlarıyla meselenin ciddiyetini anlatmaya çalışacağını” bildirdi.

Bunun yanı sıra, Düsseldorf şehrine sınır olan Ratingen bölgesindeki Hrıstiyan ve Müslüman Kadın Kollarını toplamak bilgilendirmek istediğini ekledi.

Karşılıklı dayanışma çerçevesinde, kendisinin de bizden ricası, Türkiye’de Hapis tutulduğunu bildiği, fakat uzun bir zamandır kendisinden haber alınamayan ve akıbeti tamamen meçhul olan Ferhat Gerçek adlı bir mahkum hakkında araştırma yapmamız ve durumu ile ilgili bilgi toplamamız. Belki bu haberi okuyup ismini veya şahsı duyan veya tanıyan olursa bizim ile (Bagi Avrupa Cephesi) irtibata geçebilir!

Bagi AC olarak, geçen hafta kötü hava şartları dolayısı ile üzülerek iptal etmek zorunda kaldığımız “Salih Mirzabeyoğlu’na Özgürlük” – “Freiheit für Salih Mirzabeyoğlu” adlı imza kampanyamıza, kaldığımız yerden, bu Cumartesi (17.05.2014 ) Saat 12.00 ile 18.00 arasında, yine Düsseldorf Merkez Tren istasyonunun ana giriş kapısında, Standımızı kurarak devam edeceğiz.

Tüm Türk ve başka Yabancı gurbetçi ve Alman Vatandaşlar davetlidir.

Saygılarımızla

Bagi Avrupa Cephesi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

İletişim Formu