ARAP BAHARI VE SURİYE SAVAŞINA DEVRİMCİ BİR BAKIŞ-2

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Kısaca emperyalist restorasyon savaşın dayandığı sahte sebepler eşliğiyle İslâmcı olarak adlandırılan ama asli görevleri İslâmı ve Cihad’ı karikatürize etmek olan tamamen bilinçli bilinçsiz işbirlikçi olan gruplar tarafından yürürlüğe sokuldu.

Suriye’de ki savaşa direk müdahil olan ve ”Yeni Osmanlıcılık” gazıyla hareket eden Türkiye ise bu emperyalist yayılmacılığın ileri karakolu olarak tarihin utanç sayfasına geçecek eylemlere imza attı. İktidar,  toplumu emperyalist politikalara hazırlamak için mütedeyyin kesim üzerinde toplum mühendisliği operasyonu yürüttü.

Suriye’deki grupları eleştirmemizi neredeyse ”dinden çıkmışız” gibi yorumlayan ‘şark kurnazları’ bir tarafa fikirsiz hareketlerin en sonunda gelecekleri nokta açısında bir örnek daha vereyim ;

Ebu Muhammed El Amriki isimli Nusra Cephesi komutanı grubu hakkında zehir zemberek sözler sarfederek yaptığı açıklamayla IŞİD’e geçtiğini duyurdu.

Şimdi dikkat edin , Amriki’nin ayrılış sebebi ile alakalı yaptığı konuşmada ki enteresan noktaları yakalamaya çalışın , diyor ki ;

-..”Cemal Maruf bize Atme’ye girip silah almamıza izin verdi ve biz TÜRKİYEDEN GELEN SİLAHLARI ALACAĞIZ” dediler..

-..Onlarda Muhayyen bölgesinde Türkiye’den gelen silahları almak için sınır bölgesine gidip tırlar dolusu silahları aldılar. O günden sonra bu sorun iyice büyümeye başladı. ÇÜNKÜ ONLAR HERGÜN ATME’YE GELİP TÜRKİYEDEN GELEN SİLAHLARI ALIYORLARDI…

-Ebu Süleyman çıkageldi. “Yolu açıp grupların silah almasına izin vermeniz gerekiyor” dedi. Tabi bizler bu söze çok sinirlendik. Kendisi bize “BU EMRİ BİZZAT CEVLANİ VERDİ” dedi.

Ebu Muhammed Amriki bizim hızlı CIAdistlerin en baba ‘cihad örgütü”  olarak tanımladığı Suriye El Kaidesi olarak bilinen ve Zevahiri tarafından da kabul gören Nusra Cephesinin üst düzey komutanı iken, bizzat Nusra lideri Cevlani’nin talimatıyla ”SAHVE” olarak adlandırdıkları ÖSO bileşenlerinin Türkiye’den silah alabilmeleri için hareket ettiklerini görünce Nusra’nın Türkiye ve dolaylı olarak  ABD ile ilişkisini keşfetmiş. Buna tepki olarak soluğu IŞİD örgütünde almış, IŞİD-NUSRA ve ÖSO arasındaki çatışmalar işte bu ‘gizli ilişkileri” de deşifre etmiş oldu.

Soru ;

Resmi rakamlara göre Suriye savaşından önce sabah operasyonlarıyla toplamda 4 bin küsur insanı evinden alıp El Kaide operasyonu yapan Türkiye’nin bu ivedi El Kaide aşkı ve üstelik bu örgüt ve türevlerine kendi topraklarını kullandırmasının altında yatan sebepler nedir?

Türkiye’li İslâmcıların sözde yardım örgütü IHH’nın ise MİT ile beraber cepheye sevkettikleri kamyon dolusu silahlar ise malumunuz daha önceden deşifre edildi.

Hep bir muamma ve kafalara takılan tonla soru…

Bunlar sadece birer örnek..

Bu konulara daha çok değineceğiz elbette..

Suriye meselesi ve genelde Arap baharı olarak adlandırılan bu olaylar anlaşılacağı üzere tamamen bir  ’emperyalist restorasyon’  ve emperyalizmin Ortadoğu’ya giriş için uyguladığı bir politik ve siyasi ”hacking” olayıdır. Suriye’de emperyalizm için bölgeye giriş kapısıdır.

Bizim en büyük çabamız ise Suriye’de bulunan batının truva atı olan yapıları deşifre etmek olacaktır.

Gerçek devrimci dalganın önünü kesen ‘karşı devrimci’ dalgaları deşifre edip ,  Suriye vesilesiyle karikatürize edilen İslam-Cihad  olgusunu bu kötü önyargıdan kurtarmak asli merhalesine döndürmek devrimci müslümanın asli vazifesidir … gayretimiz ‘gaza gelmeden’, duygusal ani tepkilerle politika belirlemek üzerine değil, antiemperyalist bir okuma geliştirmektir.

Antiemperyalist tavır ve strateji olmadan,  toplumsal illüzyona dayalı ‘toplum mühendisliği’ operasyonlarının etkisiyle tavır belirleyerek devrimci olunmaz hatta sağlam müslüman olunmaz.

(1-2) Limeze Suriye röportajından

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

İletişim Formu