ÇOK SAFIZ DİYEREK MUHATAPLARINI SAF YERİNE KOYMAK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

RTE’nin Fetullah Cemaati’nin her istediğini vermesi ile ilgili meşhur ifadesi malum: “Çok safmışız!”…

Yani, “kandırıldık” demek istemiş beyefendi.

Kim kandırdı koca Başbakan’ı, Büyük Usta’yı?

Fetullah Cemaati.

Nasıl olur, mümkün mü?

Mümkün olup olmadığının teorik tartışması bir kenarda dursun, apaçık objektif veriler üzerinden bakalım:

Saf ve kandırılan RTE, Başbuğ ve diğer bazı Ergenekon vs tutuklularının serbest bırakılmalarının yolunu açtı. Yani, saf ve kandırılmış olmanın gereğini yerine getrmiş oldu.

Amenna.

Peki, Salih Mirzabeyoğlu hâlâ niçin içeride?

Saf ve kandırılmış olduğunda samimi isen, Mirzabeyoğlu için niye diğerleri ile aynı muameleyi yapmıyorsun? Niye Mirzabeyoğlu hâlâ içeride tutulmaya devam ediliyor?

Demek ki sadece Ergenekon mevzuunda saf ve kandırılmış olmayı kabul ediyorsun da Mirzabeyoğlu meselesindeki tavrının şuurlu ve iradi olduğunu itiraf etmiş olmaktasın. Mirzabeyoğlu’nu, bilerek ve isteyerek, cezaevinde işkence altında yok etmeye çalışmaktasın.

Ve itiraf etmiş oluyorsun ki senin esas hasmın, düşmanın aslında Mirzabeyoğlu’dur. Mirzabeyoğlu’nun şahsında pazarlıksız Allah ve Resulü davasıdır. Düşmanlığın asıl Büyük Doğu’yadır. Düşmanlığın İBDA’yadır. Şartlar elverse Fethullah’la bile yeniden el sıkışabilirsin belki ama (Koç’la nasıl görüştün mesela?) Mirzabeyoğlu’nun cezaevinden çıkaramazsın. Senin ve seni oynatan kuklacılar için asıl düşman Mirzabeyoğlu’dur çünkü.

Mirzabeyoğlu herkes için turnusol kâğıdıdır diye boş yere söylemiyoruz. Çünkü bu ülkede, emperyalizmaya, Hıristiyan-Yahudi Batı eşkiyalığına, Kapitalist Liberal çapulcu dünya nizamına karşı sistem çapında karşı koyan bir tek Mirzabeyoğlu var. Sadece bu ülkede değil, dünya genelinde de mevcut Batı sistemine karşı alternatif sistem teklif eden tek kişi, tek fikir. Mirzabeyoğlu’nun zikzaksız, tavizsiz çizgisi sizleri ölümüne korkutuyor. Zikzaklılarla masaya oturup anlaşılabilir, mevcut Batı nizamı içerisinde kendilerine yer gösterilerek sistem kurtarılabilir. Ama Mirzabeyoğlu kendisine yapılan bütün bu türden teklifleri elinin tersiyle reddedip, dimdik duruşundan asla taviz vermedi. Hapsettiniz olmadı, tek kişilik hücreye attınız olmadı, Telegram’la yok et meye çalışmaktasınız ama hâlâ O’nu teslim alabilmiş değilsiniz. Mirzabeyoğlu’nun varlığı sizin için en büyük tehdit. Sistem çapında ise tek tehdit… İşte, düşmanın Mirzabeyoğlu’nda görüp de güya dostların görmediği, anlamadığı, anlamak istemediği de bu: Batı sistemine karşı alternatif bir sistem teklifiyle ortaya çıkan dünya üzerindeki tek fert Mirzabeyoğlu. Muhalefetini sitem çapında örgüleştiren…

Üstad Necip Fazıl boş yere dememiş, “her işin başı samimiyet!” diye… Sizin samimi olduğunuz tek dava var, kendi nefsiniz. Nefsinizden aziz bildiğiniz bir şey yok. Olmadığı için de başınıza gelen ve gelecek olan bela ve musibet, nefsiniz yolundan geliyor ve gelecek olması gayet normal.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Son Yazılar

İletişim Formu