Devrim Ordusu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Hedefe ulaşmak için mücadele edenlerin oluşturduğu yapı.

Birlikte mücadelenin her şartta ve durumda yılmadan azimle sürdürenlerin, ardından gelecek insanları aynı şevk ve kararlılıkla bayrağı yükseltmelerini amaçlayan yapılanma.

Devrim sürecinde ihtilalci bir hareket önüne çıkan her türlü olumsuzluğu etkisizleştirmekle mükelleftir. Donma, apışma, duraksama dönemlerinin de yaşanabileceği zamanlarda bunu aşmanın yegane yolu kınayıcıların kınamasından korkmadan her türlü fırsatı kendi lehine çevirecek motivasyon ve harekettir.

Hareket her türlü pisliği temizler. Önüne çıkan bütün engelleri kendine sıçrama tahtası yapmasını bilir.

Bu şuurla;  yaşamımızın her alanında devrimci bir duruşumuzun olmasına, bunu oluşturmaya gayret etmeliyiz.

“Hiçbir ihtilal, sadece ani parlayışlı bir kitle hareketi hayaline bağlanamaz. Hareketin öncesinde ve sonrasında, yönlendirici ve değerlendirici bir örgüt bulunması zaruridir. Bu husus aynı zamanda, ordu ve polis gücü karşısında aynı şartlarda bulunması gereken organize bir kuvvet şartının da gereğidir… Devrimi yapacak ve selamet zamanına kadar koruyacak “ devrim ordusu” diyelim.(1)

Teorik bilgi ve o teorik bilginin hayata aksettirilmesi ise aksiyondur. Aksiyonsuz bilgi ve bilgisiz aksiyon tek kanatlı kuş gibidir. Niyetler ne kadar halis olsa da başarıya ulaşma şansı çok zordur. “İş içinde eğitim”den anladığımız okuyarak teorik bilgimizi genişletirken aynı zamanda devrimci mücadele yolunda öğrendiklerimizi aksiyonla taçlandırmaktır..Karşımıza çıkan engelleri aşmanın yegane yolu devrimci ordu bünyesinde birlikte mücadele etmekten geçmektedir.Öyle bir zaman gelir ki bu yolda yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz, şeytan bin bir kılığa girerek kulağına fısıldamaya başlamıştır bile.Artık böyle bir zamanda  kendinle mücadele başlamıştır..Ya güce,zalime boyun eğip teslim olacaksın  yada en zor şartlarda bile mücadeleye devam edeceksin..Düşman iradeni kırmak seni teslim almak için her türlü işkence metodunu uygulamaktan geri durmayacaktır…Aşağılanacaksınız, küfür yiyeceksiniz, işkenceden geçeceksiniz, hapsedileceksiniz.Yada nefsine uyup aksiyoncu görünerek bu hareketin CAKA’sını satacaksınız.Eğer aksiyondan anladığınız meydanları doldurmaya çalışanları engellemek, sahte düşman yaratarak Don Kişot misali savaşmaksa Kaybedenlerdensiniz.. “Kahrolsun Kemalistler” derken Rejimin yöneticilerine yaltaklanmak zamanın dışında yaşamak dışta bırakılmaktır..İktidar neyi temsil ediyor.Sen kimsin.Hedefin nedir.Asıl tehlike kimdir.Düşman nerededir.Bunlara cevap veremeyenlerin meydanda niye olamadıklarını da gayet iyi anlıyoruz…

“Seyirci hiçbir zaman kazanıcı olamaz. Düzen güçleriyle karşı karşıya gelmemek için kanuni haklarını bile doğru dürüst kullanmayan ve taraflar arasındaki-silahlı mücadele dahil – ilişkilerde, kendisi taraf olma şartlarını yerine getirmeksizin düzen güçlerine “yağ çekmek”le vakit geçirenler ve böylece sempati topladığını sananlar, sahadaki takım oyuncularının sadece diğerine transfer olduğunu, seyircinin de değerlendirilen unsur olarak olduğu yerde kaldığını anlamalıdır.(2)

Seyirci olmayacağız. Devrimci kadrolarımızla geliyoruz.

”Fikirse fikir, kavgaysa kavga”

Adımlarımızı sıklaştıralım dostlar, safları sağlamlaştıralım.Artık hiçbir etki ajanının aramızda yaşamasına izin verilmeyecektir bu böyle bilinsin..Önümüze çıkan her kim olursa olsun davamızın istikbali için ezilip geçilecektir. “Duranlar yürüyenleri görecektir.” Bahanelere mazeretlere sığınma zamanı değil.Bahaneleri mazeretleri bertaraf etme zamanıdır.. Senden beklenen o.Bizden beklenen o.

 

1)Salih Mirzabeyoğlu… Damlaya Damlaya (s-92)

2) Salih Mirzabeyoğlu… Damlaya Damlaya (s-92)

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

İletişim Formu