GÜCÜNÜZ YETİYORSA TWİTTER’ I DEĞİL NATO ÜSLERİNİ KAPATIN

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Yine bir seçim arefesinde “Ulu önder” rolüne soyunan Recep Tayyip Erdoğan bu hafta Türk halkının yeni, global düşmanını keşfetti: Twitter. İkinci  “van münit” olayı da böylece tekerrür etti. Halkın nabzını attırmak, milli duyguları kabartmakta Tayyib Erdoğan’ın üzerine yok. Vay be ! İsrail’e kafa tutan ulu önder portresi “van münit”le gösterilmişken, şimdi de Avrupa Birliği’ni, “ABD’yi kaale almayan”, “yedi düvele kafa tutan”, “ulusal güçlere diş bileyen”,  “yürekli lider gözü kara başkan” imajı da twitter hadisesiyle verilmeye çalışılmaktadır. “Twitter, mivitter, feysbuk dinlemeyiz, gerekirse hepsini kapatırız.” Diyordu;  nitekim kapatıldı. Bizim halkımız bu numaraları yer. Gören duyan da, yapılan onca gürültü ve şamataya bakıp ta sanki NATO üslerikapatıldı zanneder. Altı üstü sosyal ağ şirketlerinden biri. İşin püf noktası yabancı menşeli olması tabi. Amaç seçim öncesi halkın tabanına “vay be!” dedirterek oy avcılığı yapmak. Bir yandan da dış güçlere pabuç bırakmayan,  Türkiye üzerine oynanan oyunlara meydan vermeyen ileriyi gören başkan imajı vermek.          

                İşin komik yanı,  muhalefeti ve muhalif olmayanı, kemalisti, demokratı, liberali, bu tiyatroya dahil olarak “aman Kore’nin, İran’ın bulunduğu üçüncü lige düşeriz, yok beşinci lige düşeriz; Avrupa Birliği sınavında sınıfta kaldık; ben de AKP’yi destekliyorum ama yasağa karşıyım.” benzeri görüşler serdederken, kimse de çıkıp “Kardeşim, önce şu NATO işgal üslerini kapatın da, sonra isterseniz feysbuk,twitter ne varsa kapatabilirsiniz, biz de destekçiniz oluruz.” demiyor. Halbuki bu denebilse “ulu önder” rolüne soyunan zat da dahil olmak üzere kimsenin verebileceği bir cevap yok. Verilen imaja uygun gerçek bir niyet olsa en başta Salih Mirzabeyoğlu’na reva görülen hukuksuzluğa bir son verilmiş olunurdu.

                Niyet halis olmayınca iş, twittıra, feysbooka kadar düşüyor ve siyasi iktidar tarafından gerçek emperyalist düşmanlar yerine, kala kala  twitter ile Fetullah Gülen cemaatine bağlıbaşörtülü hanımlar kalıyor.

                Eğer gücünüz yetiyorsa twitter’ı değil Nato işgal üslerini kapatın. Bunu yapacak o yüreğe gerçekten sahipseniz,  ilk önce SALİH MİRZABEYOĞLU’nu esir etme utancınızdan ve korkaklığından vazgeçin…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

İletişim Formu