HAMAS’A OPERASYON ÜSTÜNE OPERASYON

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Hamas ve el-Fetih, Gazze’de bir uzlaşma anlaşması imzaladılar.

Anlaşmaya göre, önümüzdeki beş hafta içerisinde, iki örgüt arasında bir ulusal birlik hükümeti kurulacak. Ayrıca, daha önce Hamas’ın süresiz bir şekilde ertelenmesini istediği seçimler konusunda da uzlaşma sağlandığı belirtildi.

 

HAMAS’IN YARDIMLARI KESİLDİ

Hamas’ı bu anlaşmaya iten sebepler neler?

Hamas’ın en büyük destekçileri ve İsrail’in düşmanları olan Irak ve Libya yerle bir edildi. Hamas’ın Merkezi olan Şam-Suriye karıştırıldı ve savaş atmosferi oluşturuldu.

Hamas Suriye’den şantaj ve tehditlerle Suriye’den Katar’a götürüldü. Katar Kim? Amerika’nın bir uydusu ve İsrail’in rahatça at koşturduğu bir sömürge. Yani Hamas bir nevi bizzat Tayyip Erdoğan’ın eliyle Suriye’den çıkartılıp İsrail ve Amerika’nın kucağına itilmiştir.

Bu, operasyonun birinci ayağı idi…

Hemen burada bir dip not düşelim:

Hamas’ın bir tane üst düzey yetkilisi Suriye’de saldırıya uğramazken, Suriye’nin karıştırılmasının hemen akabinde, Hamas’ın üst düzey yetkilileri, İsrail’in suikastleri neticesinde şehid olmaya başladı.

Bu anlaşma ise operasyonun ikinci ayağıdır.

Operasyonun üçüncü ayağı ise; El-Fetih ile (El-Fetih’in durumu mâlûm, tamamen İsrail’in kontrolüne girmiştir.) Hamas’ı anlaştırıp, İsrail’in karşısına, yine İsrail’in isteği doğrultusunda, İsrail’in şartlarını kabul ederek, İsrail’le anlaşmak… Ilımlı İsâm’a Hamas’ı da, sivri taraflarını törpüleyerek ve gazını alarak monte etmektir.

Burada Operasyon sadece Hamas’a yapılmıyor. Hamas, Abbas’la birlikte eritilen El-Fetih gibi eritilerek (hem de El-Fetih bünyesinde) ve birlik görüntüsü verilerek, Filistin davası- direnişi etkisizleştirilmek isteniyor. Filistin Davası’nın etkisizleştirilmesi de Büyük Ortadoğu Projesisi – Ilımlı İslâm’ın baş stratejik hedeflerinden birisidir.

Bu operasyonlar da bizzat “one minut” diyen Erdoğan rejimi tarafından yapılmaktadır. Ama Allah’ın izniyle bu çalışmalar boşa çıkacaktır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İletişim Formu