LOGO-ARMA’MIZ ETRAFINDA BİR KAÇ NOT

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

“Adım” logosu, ismindeki hareketi “A” harfine uyguladığınızda kendiliğinden bu imkanı veriyor. Hoş bir anektod olarak belirtmek gerekirse, logo olarak kullanılan yazı karakterinin ismi “Renfrew”; “sakin, durgun nehir” demek. Karakterin ilk harfi (A) üzerinde yapılan değişikliklerle sakinlik yerini Aksiyona bırakıyor.

Logoda ADIM’ın yönü sola doğru… Bu, özellikle Kumandan’nın “Yürüyen El”, “Koşan Atlar” ve benzeri çizimlerinde dikkati çeken bir husus. Başta “Yürüyen El” resmi olmak üzere, çoğu resminde hareketin yönü sağdan sola. Doğudan Batıya…

Aynı şekilde “Ruhlar iki saf asker” başlığıyla çizilen resimden yola çıkılarak elde edilen logo-Arma’mız, insan yığınlarının geliş-gidiş karmaşası içerisinde, uç tarafta, sağdan sola doğru, sağ Adım önde, bir saf hâlinde belirişi ifâde eder.

Bu çerçevede;

– Adım, TEK ve BİR adım (bir güç) intibaını verebilmek için sola-Batıya doğru aynı ânda, eşzamanlı Adım atan BİR SAF hâlinde insanlar.

– Adım’ın yönü, hedefi, kastettiği Fetih Alanı; Batı!.. “Batı’daki Batı” açık ifâdesi yanında, “Doğu’daki Batı”: Yani, Batı kokan herşey!

– BİR ve AYNI ÂNDA ADIM atan safın içinde memur, esnaf, sanatkar, Akademisyen, her iş kolundan insanlar ve tabii ki bu adımın ritmini tutturmakla yükümlü yayın organı var. Adım’ın ritim tutturmaya çalıştığı Maestro-Yönetmen ise Kumandan Salih Mirzabeyoğlu.

Aynı ritim etrafında, O’na nisbetle Adım atan insanlar.

“Ritim”in, eşzamanlılık mânâsını tutturduğu ve Nisbet Noktası’nı yakaladığı yerde; “Ritmin Gücü, Ritme Davet”, “ADIMLAR’ın Gücü ve ADIMLAR’a Davet” mânâsına geliyor ki; “İBDA’nın Gücü, İBDA’ya Davet!”

– Yaşanan sosyal ve siyasi hadiseler karşısında, sağa-sola yürüyen (Adımlayan) ve geçişlerin yaşandığı karmaşık insan yığını; “inançlı”, “tereddütlü”, “şaşkın”, “seyretmeci” insan tipleri yanında, “iyiden kötüye, kötüden iyiye geliş”leri de gösteriyor.

– Bu noktada Adım, Yayın Organı’nın rolü olarak düzenleyici ve yön tayin edici.

– Adım, YÜRÜYEN BÜYÜK DOĞU-İBDA’nın ardınca.

– Adım, hasretini duyduğu, bunun için kavgasını verdiği NİZÂMINA DOĞRU.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Son Yazılar

İletişim Formu