MİRZABEYOĞLU NEREDE?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Malûm olduğu üzere önümüz seçim. Yerel seçim günü yaklaştıkça, şarkı türkü eşliğinde gezen seçim arabaları ile medyadaki parti propagandaları da alıp başını gitmekte. Her anons, her şarkı türkü sanki “bize de çalıp çırpmak, araklamak, nemalanmak fırsatı verin” diye haykırıyor gibi. Devletin malı deniz mantığı.

İktidara, başörtüsüne serbestlik, İmam Hatiplerin yeniden açılması v.s.  gibi sebeplerle,28 Şubat döneminin rövanşını yapmak üzere geldi Tayyip Erdoğan. Evet dediklerini yaptı da. Ama iktidara gelir gelmez değil,28 Şubatla hesaplaşma sürecini başlattı, ama iki yıl evvel. Görünen o ki Pensilvanya’dan onay, emir geldikçe ataklarda bulunabiliyormuş Başbakan. Şimdi meydanlarda bağırıyor; MHP ve CHP Pensilvanya’nın maşası diye. Eeee… Senelerdir sen ne yapıyordun? Birbirinize çıkarlarınız doğrultusunda kenetlenmiştiniz. Bunları biz söylemedik yaşanan son hadiseler gösterdi.

Evet, biz bir şeyler dedik. Senelerdir diyoruz. Tayyip Erdoğan ve Fettullah Gülen ile ilgili yorumlar, göndermeler, tespitler, geçmişten bugüne hep yaptık. Haklılığımız da ayan beyan ortada.

O zamanlar bizlere aldırış etmeyip inanmayanlar bugün haklılığımızı kabulleniyorlar. Günlük itiş kakışlar değil bizim meselemiz; haklılık ve şevklenme de değil. Dün, bugün, yarın ve daima gerçekleşen hadiselere, gerçekleşeceklere hükmü basan El’e ait olduk.

MHP VE CHP’ye gönderme yapan başbakan, bunlar; ikiyüzlüdür, hilekârdır diyor ve ekliyor; ”Diyet ödüyorlar, bedel ödüyorlar, illegal dinlemelere ses çıkarmıyorlar. ”Başbakanım(!) raconu sen daha iyi bilirsin. İşler böyle yürüyor demek… Senin ve ekibinin ödediği diyetler, bedeller ne idi acep? Kazançlar, ortada; iktidar, trilyonlar v. s.

Ses çıkarılmayan illegalliklerden bahsedelim mi? Senin görüp bildiğin, haberdar olduğun ancak bihaber gözüktüğün MÜTEFEKKİR SALİH MİRZABEYOĞLU’nun şu an ceza evinde oluşu illegalliğin alâsıdır. 28 Şubat kapsamında gözaltına alınması ve tutuklanması herkesin malumu olduğu üzere, düzmece ve kumpastır.28 Şubat bizzat Salih Mirzabeyoğlu’nu hedef alan onu etkisizleştirmek ve itibarsızlaştırmak için atılan adımın ilk ayağıdır. Namazı zor şartlar altında eda eden, eserlerini sınırlı imkânlarla üreten SALİH MİRZABEYOĞLU senin iktidarlığındaki ülkenin cezaevindedir. Hem de F tipi bir hücrede, telegram işkencesi uygulatılmaktadır.

Sorarız; SALİH MİRZABEYOĞLU nerede? Alacağımız cevap senin ses çıkarmadığın illegalliğin vesikasıdır. Güya hesaplaşılacak olan 28 Şubatla ilgili dosyaların raflarda kalması taleplerin dinlenmemesi de senin ve hükümetinin ikiyüzlülüğü, hilesi olmasın.

Sormadan edemiyoruz; emniyet müdürlerinin, hâkim ve savcıların görevden alınmasını, ivedilikle halleden, tutukluluk süresiyle ilgili kanun değişikliğini jet hızıyla yasalaştıran sen değil misin?

Yolsuzluk ve rüşvetle suçlanan bakan çocuklarını bir günde cezaevinden çıkarabilen kim? O halde?… 28 Şubatla, hesaplaşma parodisinde niye ayağı aksak dede rolündesin?

Fettullah’a atıfta bulunarak diyor ki başbakan; ” bizde de ablalar abiler var. Onların duaları bize yeter. “ Suriyeli çocukların duaları bize yeter.”

Peki ya gezi olaylarında katledilen gençlerin, Berkin gibilerin vebali, Filistinli çocukların vebali, dünya çapında fikir örgücüsü SALİH MİRZABEYOĞLU’NUN yaşadıklarının vebali, esaretinin bedeli?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

İletişim Formu