UTANMADAN

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Dediniz ki, “Obama ile görüştük” -yani Obama’ya Fetullah’ı şikâyet etmişler utanmadan- ve o da “mesaj alınmıştır” diye cevap vermişti güya…

Obama tarafı açıklama yapmış ve demişler ki: Yok öyle bir şey kardeşim, nerden çıkarıyorsunuz?

Şimdi, “saldırı TC Başbakanına yapılıyor!” diyerek meselenin şahsi değil millî bir dava olduğu izlenimini vermeye çalışan zatın düştüğü bu hâl, bir millet adına içler acısı değil de nedir?

Sen niye kendi iç meseleni, başka bir ülkenin liderine aktarıp dert yanıyorsun? Vicdana gelip, hak verecekler diye mi? Gerçekten bu kadar saf mısın? Madem bu kadar safsın, ne işin var orda. Ama saf filan değilsin, saf ayaklarına yatıp milletin merhamet duygularına hitap etmek işine geliyor. Bu senin siyaset yapma sanatının bir parçası. Yok, saflık değil, güya Obama’ya bile söz geçirdiğini mi göstermeye çalıştın yoksa? O zaman da, “bu ne aşağılık psikoloji arkadaş?” denirse verecek cevabın ne olurdu? Psikolojik bir hal… Gün olsun Fransa’ya Kanunî’nin mektubunu yolla, gün olsun Obama’yla konuştuğunu yay. Hele o mektup işi tam bir… neyse o işte. Adamları gülmekten kırmayı mı planladı nedir? Kanuni kudretine yakışır şekilde zamanının Fransa KralI’na demiş ki, “Ben şu kadar ülkenin koskoca Padişahıyım, sense şuncacık Fransa’nın kralcığı Françeskosun, bana sığındınız madem, korkmayın, ben size el kaldıracak olanın elini kırmasını bilirim!” Kendisini babası makamındaymış zanneden bu züğürt oğlanın, Kanunî’nin kendilerine gönderdiği mektubu tekrar göndermesi karşısında Fransızlar, kahkahadan gülmesinler de ne yapsınlardı? “Benim babam var ya!”… Eeee, ne olacak yani, vardı da şimdi sen nesin? Zihniyet bu olunca, Obama’ya yalan söyletmeleri de normal. Hadi diyelim bizimkiler yalan söylemedi de Obama bunlara yalancı dedi, telefonda konuştuklarını inkâr etti. Dedik ya asıl mesele, iç meseleni Obama’ya ne demeye aktarırsın be adam? Hadi aktardın, sonra içeriye dönüp, “Obama’ya da ayar verdik!” havalarını atmaya kalkarsan, işte elin adamı da seni böyle küheylandan düştüğün günlere gönderiverir.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

İletişim Formu