VATAN HAİNLİĞİ VE GAFLET

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Bugün youtube’da yayınlanan ve sitenin kapatılmasına sebeb olan AKP iktidarının Suriye’ye savaş plânı üzerine, Dışişleri bakanı Ahmet Davutoğlu çok sert bir açıklama yapmış ve demiş ki “Sayın Başbakanımız başta olmak üzere birçoğumuzun, bakanların, son derece kritik devlet görevi yürüten yetkililerinin telefonlarının ve ortam dinlemesinin yapılması, açık bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti devletine ve milletine savaş ilanıdır.”

Önce ses kaydı hakkında kısa bir bilgi verelim: Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler arasında bir savaş toplantısı gerçekleştiği görülüyor.

İddiaya göre Suriye’ye savaş açabilmek için nasıl gerekçeler bulunabileceğini tartışan isimler, bunun için Süleyman Şah Türbesi’ne yapılan müdahaleyi kullanmak istiyor.

Ancak Feridun Sinirlioğlu, bu olaydan sonra yine Türkiye içinde bombaların patlayabileceğini de hatırlatıyor.

Yaşar Güler ise ivedi olarak Hakan Fidan’ın desteklenmesini, silah ve mühimmatların muhaliflere ulaştırılmasının gerektiğini belirtiyor.”

Hükümetin Suriye’ye bir provokasyonla savaş açma gayretleri üzerine zaten biz epeydir haber yapıp duruyorduk, yani bu ses kaydına ihtiyacımız yok bizim. Ama burada vurgulamak istediğimiz şey, Dışişleri Bakanı Davutoğlu’nun bu ses kaydının yayınlanması için “açık bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti devletine ve milletine savaş ilanıdır.” Sözü üzerine biraz duralım.

Ortalık saat başı ses kasedi yayınlarından geçilmezken, twitter’da fuatavni vs. gibi, başbakanlıktan saat başı manipülatif  haberler yayan cemaat ve CIA destekli  isimler fink atıyorken, siz daha bunları önleyememişken, bunları önleyecek bir kadro ve teknolojik birikime sahip değilken, kalkmış bir de sanki hiç izleme-dinleme yapılmıyormuş gibi, rahatça, konuşuyorsunuz. Bu dinlemeyi yapanlar hain, peki siz nesiniz? Sizinkisi en hafifinden gaflet ve gafletin, ihanetten farkı ne?

Bu konuşmayı 100 kişinin yemek yediği, çay içtiği bir lokantada, cafede yapsaydınız, emin olun çok zor dinlerlerdi sizi.

Siz daha, konuşmanıza sahip çıkamıyorsunuz, hangi devletin, milletin bekâsını koruyacaksınız?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

İletişim Formu