YENİ BİR 28 ŞUBAT YOLDA (MI?)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Tayyip Erdoğan Cemaati ile Gülen Cemaati arasındaki savaş, Tayyip Erdoğan’ın Ali Fuat Yılmazer, Emre Uslu, Önder Aytaç ve birçok isim ile birlikte haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunulmasını istemesiyle “İn Savaşı” ivme kazandı. Buda bize gösteriyor ki, seçim sonrası iç savaş yeni versiyonlarıyla ve yeni hamleleriyle artarak devam edecek.  

 ÖNDER AYTAÇ GÖZALTINA ALINDI

 Dış İşleri Bakanlığı’nda “savaş planlar”ı yapıldığı toplantı dinlenmesinin sosyal medya’ya servis edilmesiyle ilgili, önceden bilgisi olduğu iddia edilen Önder Aytaç’ gözaltına alındı. Önder Aytaç ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakıldı.

Gece yarısı gerçekleşen operasyonda Mehmet Baransu’nun da gözaltına alındığı iddia edildi. Twitter’dan haberleri yalanlayan Baransu “gözaltında değilim” açıklaması yaptı.

17 Aralık operasyonunun ardından tasfiye edilen 10 bin polisten yarısına şark görevi çıktı. 5 bin emniyet müdürü, amir ve polis için ikinci kez şark görevi kararı çıktı.

Yapılan polis operasyonları neticesinde, İktidar üye ve yakınlarının yaptığı birçok yolsuzluk dosyaları da, ya çöpe gitti, ya da sümen altı yapıldı.

Seçim sonrası Tayyip Erdoğan Cemaatiyle Gülen Cemaati arasındaki çatışma iç savaşa doğru büyük bir gürültüyle devam edeceğe benziyor.

Eğer hükümet Başbakan’ın seçim meydanlarında Gülen Cemaatine yönelik söylemine uygun olarak 30 Mart’tan sonra harekete geçerse, bu yeni bir 28 Şubat mânâsına gelecektir. Başta Gülenciler olmak üzere tüm muhalif unsurlar iktidarın böyle bir operasyonuna hazırlıklı olmalı…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

İletişim Formu