Yeni Şafak’ın Mirzabeyoğlu Takıntısı Devam Ediyor

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

Dünkü Yeni Şafak gazetesi, tutsak devrimci Sarp Kuray’ın sanatçı eşi Nur Sürer’in Kumandan Salih Mirzabeyoğlu için Filmarası dergisine verdiği ve medyada “Mirzabeyoğlu Hamamın namusunu Kurtarıyor” spotuyla oldukça dikkat çeken röportajda, Salih Mirzabeyoğlu için “ kimsenin sahip çıkmadığı, ailesinin süründüğü,  delirmek üzere olan zavallı bir 28 Şubat mağduru” portresi çizilerek, bizzat yukarıdaki “tek başına direniyor, hamamın namusunu kurtarıyor” sözlerini tekzip eden bir şekilde devam etmiş.

Medyada bu sözler gayet dikkat çekici ve süzgeçten geçirici bir şekilde yeraldığı hâlde (meselâ Star gazetesi) , Yeni şafak, içindeki niyeti sergilercesine “haberin metnini” okuyucunun kafasını kurcalayacak bir şekilde,” Mirzabeyoğlu zavallı bir hâle düşmüş te, sahip çıkanı yokmuş ta” şeklinde vermiş.

Hadi Nur Hanım’ın bundan haberi olmayabilir ki, biz Nur Sürer Hanımla görüştük, röportajdaki sözlerinin karıştırıldığını, Sincan cezaevinde yatmakta olan başka bir 28 Şubat mağdurundan bahsettiğini, zaten “tek başına direnen ve hamamın namusunu kurtaran Sayın Mirzabeyoğlu için, “delirmiş ve zavallı tabirlerini kullanmanın bir tezat oluşturacağını ifade etti.

Yeni şafak, bunları yayınlamadan önce, bir telefon açıp, Nur Hanımla konuşamaz mıydı, Mirzabeyoğlu’nun durumu hakkında?

  Yeni Şafak bilmiyor mu 15 yıldır her hafta kaç avukatının kendisini ziyarete gittiğini?

 Yeni Şafak bilmiyor mu, 3 yıldır her ay Bolu cezaevi önünde otobüslerle, Mirzabeyoğlu’nun direnişine destek için ziyaretler gerçekleştirildiğini?

 Yeni Şafak bilmiyor mu, 8 aydır AKP İl başkanlığı önünde her hafta Pazar günü, İBDAcıların eylem yaptığını?

Yeni Şafak bilmiyor mu Mirzabeyoğlu’nun 12 yıldır AKP iktidarında hücreye konduğunu ve telegram işkencesi altında olduğunu ve Nur Sürer’in dediği gibi “tek başına hamamın namusunu kurtardığını?”

Pek tabii biliyor bilmesine de, gizli düşman gördükleri Mirzabeyoğlu’nun “zavallı bir deli” gibi gösterilmesi için ellerinden gelen sinsiliği de yapmadan duramıyorlar.

Tıpkı kendi yazarı  Halil Kurbetoğlu’nun bizzat Mirzabeyoğlu’nun avukatlarının refakatinde gerçekleştirdiği röportajı sansürleyerek yaptıkları gibi.

Ne demişti sansürlenen o röportajında Kumandan Mirzabeyoğlu?

– “âdeme mahkûm etmek komünistlerin işidir”… Sizi görmezler, duymazlar… Hakkınızda konuşmazlar… Sanki siz hiç yaşamıyorsunuz gibi davranırlar. Oysa ki çok iyi okurlar, yazılarınızı büyük bir ilgiyle takip ederler. İsminizi ağzına almadan yazılarınıza cevap bile verirler. Bununla ilgili olarak Büyük Doğu’nun bir kapağı vardı… Kapak yazısı şöyleydi: “Üzerimize bir milyon ton sükût külü döküyorlar!” Biz de bugün aynı hâldeyiz. Fakat eskiden beri bu metodu tatbik edenler Müslüman geçinenler olmuştur.

“Son günlerde 28 Şubat davasında Çevik Bir, Çetin Doğan, Erol Özkasnak gibi bazı paşaların da tahliye haberi geldi. Siz de duymuşsunuzdur. Bu sizi yaraladı mı?”

“Bunu hukuk haysiyeti çerçevesinde ilgilileri söylesin. Bu konuları daha önce birçok kez anlattım ve defaatle yazdım. Avukatlarım belirttiler, belirtiyorlar… O dönemde hem hukuk, hem ahlâk ve hem de İslâm adına en haysiyetli duruşu biz sergiledik. Karşılığında idam cezası verildi. İktidar değişti, ama bizim durumumuzda değişen birşey olmadı. Bu durum da gösteriyor ki; bütün iktidarların ortak düşmanı biziz. Anlıyorsun değil mi? Allah’a şükrederiz ki, bizde (işaret parmağıyla zik-zak işareti yaparak) böyle durumlar yok.”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on pocket
Pocket
Share on whatsapp
WhatsApp

İletişim Formu