“İsrail Müslümanları Katlediyor, Dünya Seyrediyor!” Diye Oturup Ağlayın, Sonra Da İsraillilere İhale Verin!

“İsrail Müslümanları Katlediyor, Dünya Seyrediyor!” Diye Oturup Ağlayın, Sonra Da İsraillilere İhale Verin!

Amerika’yı gördük, tek bir vatandaşı katledildi diye nasıl da IŞİD’e karşı cephe açmak için dünyayı ayağa kaldırdı…

İsrail’i de gördük, iki vatandaşı katledildi diye -neticesi ayrı- nasıl bir katliama kalkıştı…

Peki ya Müslümanlar, kardeşleri ölür, öldürülürken ne yapıyorlar?

İslâm dünyasında tabanı mümin, tavanı münkir, işbirlikçi bir yapılanma var. Onlar, Amerika ve İsrail’in menfaatlerine karşı durmak yerine, geldikleri koltuğu borçlu oldukları Batı’nın dümen suyundalar. Kimi kardeşlerine tamamen sırtını dönmüş, kimisi de sözde sahip çıkıyor görüntüsü altında, asıl yapması gerekenin milyonda birini bile yapmıyor.

Bunlardan sonuncusuna dâhil olan Türkiye’deki AKP iktidarı… Türkiye adam olsa, yani Türk iktidarı adam gibi iktidar olsa, İsrail bırakın saldırmayı, zor nefes alır. İsrail’in nefes borusu Türkiye… Manavgat suyunu AKP satacaktı. Mayınlı arazileri AKP peşkeş çekiyordu. Galataport’u AKP hediye ediyordu. Uçak yakıtlarını verenin AKP olduğu ortaya çıktı. Yahudi teröristleri müslümanları katlederken yedikleri yemekten içtikleri suya kadar Türkiye’den gitmiş.

Bunları sorduğunuzda, İsrail’le ticaretimizin her geçen gün daha da arttığı sual edildiğinde, AKP adına Arınç çıkıp bizlere mavallar okumuştu. İsrail’le işledikleri ticaret (!) ihanetini haklı göstermek için kıvırıp durmuştu koca adam. Oysa biz, zalime yardım edenin de zalim olduğunu söyleyen kadim gelenekten geliyoruz. “Kadim”?!!! O “kadim” gelenek ki, zalim sultana elbise dikerek geçimini temin eden terziyi dahi bizzat zalimlerden ilân ederken, o terziye iplik satan tüccarı zalime yardım ederek zulme ortak olanlardan gördüğünü söyler. Hâl böyle iken, bizzat AKP “kadim” edebiyatı yapar, sonrasında da düpedüz İslâm düşmanı ve katil İsrail’le her türlü ticareti yapmayı haklı göstermek için kırk takla atarlar: “İsrail’le ticaret yapmaya mecburuz!”

Niye?

Çünkü Filistin’e giden yardım malzemeleri de İsrail gümrüğünden geçmekteymiş ve böylece İsrail’le ticaret kaleminde gözükmekteymiş. Duyan da zanneder ki İsrail gümrüğünden geçen her bir şey Filistin’e giden yardım malzemesi. Bundaki yalan bir yana, peki İsrail’den aldıklarımız Filistin malları mı? Değil tabi. Yukarıda ifade ettik, İsrail ordusunun kardeşlerimizi katlederken içtiği su, yediği kumanya, kardeşlerimizi bombalayan uçakların jet yakıtlarını dahi bu mecbur ticaret kapsamında biz sattık, AKP satılmasına göz yumdu.  Sonra, bizim yemeğimizi yiyip, suyumuzu içen, bizim sattığımız yakıtla kardeşlerimizi bombalayan katillerin yaralayıp sakat bıraktıklarının bir kısmını Türkiye’ye getirerek, Filistin’e yardım yapıyoruz şovunu da yine bu hükümet yaptı.

Bu iki yüzlülük iğrenç ve mide bulandırıcı; halkı ahmaklaştırıp, idraklerini iğdiş etmek isteyici bu zulüm -idrakleri iğdiş etmekten maksat, düşmana karşı tepki veremeyecek mankurtlaşmak- neticesi elde edilen hâsıla, ancak “müdahaleye gerek duyulmayan Batı tipi politikacı” başarılabilirdi.

Terör devleti İsrail’le ilişkiler devam ediyor, son olarak İsrtanbul’da bir ihale daha İsrail şirketine verildi. İşte Kapitalizmle Mücadele Derneği’nin verdiği haber:

İstanbul’da 18 bin taksinin dahil olacağı Taksi Yönetim Sistemi (Alo Taksi) ihalesini 6 milyon lira teminat ile Verifone kazandı.

Mart 2012’de açılan ve bu yılın ikinci yarısında sonuçlanan ihaleye yeterlilik şartı alan; Turkcell, Vodafone, KVK, Innova (Türk Telekom-Avea Grubu), Verifone, Çavuşoğlu Otomotiv & Taksinet, ÇEVTEM (Albayrak Grubu), Kent Oto ve Başar Soft katılmıştı. Ancak Verifone dışındaki şirketlerden bir kısmı sözleşmeyi mantıksız bulduğu için, bir kısmı BTK ile sıkıntı yaşadığı için, Verifone ile birlikte sona kalan üç şirket de ‘ihaleyi yenileyeceğiz, çekilin’ denilmesi üzerine ihaleden teşekkür mektubu vererek çekilmişti. Ancak İspark yönetimi önceki ay ihaleyi yenilemek yerine, Verifone’un kazandığını açıkladı.

6 milyon lira teminat ile ihaleyi alan Verifone‘un 18 bin taksiden yıllık 2 milyon lira reklam geliri elde edeceği öngörülüyor. Öte yandan Verifone’un taksi tamiri için montaj merkezi kurma hazırlığında olduğu, Shell ile de yüzde 5 yakıt indirimi anlaşması imzalayacağı öne sürüldü. Sadece bu iki kalemden Verifone‘un yıllık 10 milyon liranın üzerinde ek gelir elde edeceği tahmin ediliyor.

AKP’nin ihaleyi İsraillilere vermesine karşılık taksiciler bunu kabul etmeyeceklerini ilân ettiler. Taksi Çağrı Merkezi projesini protesto için 5 bin imza toplayan ve kontak kapatmaya hazırlanan taksiler adına konuşan Türkiye Taksiciler Vakfı Başkanı Güneş Taş, “Amacımız haksız bir ihaleyle projenin İsrailli bir firmaya verilmesini protesto etmektir.” dedi.

Ahmet ÖLÇÜLÜ

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d