SİNCAR’IN CEVABI, PARİS’TE GELDİ

SİNCAR’IN CEVABI, PARİS’TE GELDİ

İşgalci Haçlı-Batı Gücü’nün Avrupa temsilcilerinden olan Fransa’nın kalbi Paris’te eş zamanlı intikam saldırıları düzenleniyor.

Avrupa Birliği’nin iki güdücü ülkesi olan Fransa ve Almanya’nın oynadıkları futbol maçı sırasında yaşanan patlamalar meydana geldi.

Eylemlerin hedeflerinden birisinin de Paris metrosu olduğu bildirildi.

Ayrıca Paris’in doğusunda bir restoranda ve bir konser salonunda iki ayrı silahlı saldırı gerçekleşti. Paris’in 10. bölgesinde yer alan Le Petit Cambodge adlı restorana dışarıdan ateş açıldı. Polisin olay yerine ulaştığı ve çatışmada çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi. Restorandaki saldırıyla yaklaşık aynı zamanda yine Paris’in doğusunda 11. bölgede yer alan Bataclan adlı konser salonunda da ateş açıldığı kaydedildi. Fransız haber kanalı iTele’ye göre konser salonunda ateş açan iki kişi halen polis tarafından aranıyor.

Saldırıların eş zamanlı ve uzun namlulu silahlarla gerçekleştirildiği bilgisi dışında herhangi bir bilgi yok.

Paris’te büyük panik yaşandığını gözlenirken, kaynaklardan gelen haberler ölü sayısını başta 6, sonra 18, derken 26 ve 30, tam haberi girmekte olduğumuz sıralarda 60’ı aşacağını bildiriyor. Bu sayının sabah saatlerinde 100’ü aşabileceği tahmin edilebilir… Diğer yandan konser salonunu hedef alan eylemde 60’dan fazla rehine olduğu da yapılan ilk açıklamalar arasında.

IŞİD, yaptığı açıklamada, artık yeni toprak almak yerine farklı eylemlere yöneleceğini, savaşı farklı cephelere taşıyacağını belirtmişti.

Saldırıların Etnik Kürtçülerin Şengal (Sincar) İşgâli üzerine gerçekleşmesi dikkat çekti. Fransa, bu işgâlin Avrupa’daki en büyük destekçisiydi.

Müslümanların topraklarına gelip, vatanımızı ateşe veren Haçlı barbarlığına karşılık, bu tür eylemlerin olması kimseyi şaşırtmamalı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: