TRUMP: BUNLAR HOLLYWOOD ARTİSLERİ GİBİ

TRUMP: BUNLAR HOLLYWOOD ARTİSLERİ GİBİ

Geçtiğimiz haftasonu Japonya‘nın Osaka şehrinde gerçekleştirilen G-20 zirvesinde liderler heyetleriyle birlikte karşılıklı görüşmeler gerçekleştirdi. Bir türlü çözüme kavuşturulamayan S-400 meselesi için de ABD ile Türkiye heyeti Osaka‘da bir araya geldi. Görüşmeler esnasında ABD Başkanı Donald Trump‘ın Türk heyetine söylediği sözler dikkatlerden kaçmadı.

İkili görüşme öncesi gazetecilerin görüntü alması için kabulü sırasında Trump’ın, Tayyip Erdoğan ve kadrosunu işaret ederek “Bunlarla anlaşmak çok kolay. Hiçbir Hollywood setinde bu kadar artisti bir arada bulamazsınız” sözlerini Beştepe kadrosuna mensup bürokratlar gülerek tasdik ettiler.

 

TRUMP S-400 KONUSUNDA BOPÇU POLİTİKALARI SUÇLADI

Ardından söz alan Erdoğan, Ekonomik ve Savunma Sanayii alanlarında Amerika ile yürütmek istedikleri projeleri işaret ederek, “her şeyden öte Amerika ile stratejik ortaklığımız var” ifâdelerini kullandıktan sonra “bundan sonra da bu ortaklığın aynı şekilde devam edeceğine olan inancım tamdır!” dedi.

Erdoğan’ın ardından gazetecilerin “S-400 füze alımı dolayısıyla Türkiye’ye yaptırım olacak mı?” sorusuna cevap veren Trump, Amerika’nın BOP’çu Neo Con iktidarlarını suçlayarak “Türkiye’nin daha önceden Patriot alımı sırasında Obama yönetimi buna engel olmuştu” ifâdelerini kullanması dikkat çekti. BOP’çu Obama yönetimini açık bir dille ikiyüzlü davranmakla suçlayan Trump, farklı bir soru üzerine Türkiye’ye ziyaret gerçekleştireceğini ifâde etti.

Özetle, Japonya’nın Osaka şehrinde gerçekleşen G-20 zirvesinin arşivlere geçen en önemli gelişmesi, Trump’ın Erdoğan ve Beştepe ekibini “Hollywood artistleri”ne benzetmesi oldu.

ADIMLAR Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: