KIRGIZİSTAN’IN GÜNDEMİ: “ADALET DEVRİMİ”

Bir süredir İstanbul’da bulunan ve Adımlar Platformu Genel Başkanı sayın Ali Osman Zor’la toplantılar gerçekleştiren Kırgız gönüldaşlarımız, Kırgızistan’a dönüşlerinin hemen ardından harekete geçtiler.

En son Genel Merkezimizde düzenlenen Bayramlaşma Toplantısına katılan Kırgızistan Ene Meken Partisi Başkanı Gülşah İsakova ve arkadaşları Kırgızistan’a döner dönmez Kırgız halkının evine-malına çöken Banka ve tefeci çetelere karşı savaş ilan ettiler.

İlk açıklamalarını video görüntülerde de izleyeceğiniz gibi ellerinde meşalelerle gerçekleştiren Kırgız gönüldaşlarımız, 30 yıldır süre gelen Kırgız halkının evlerine, topraklarına ve birikimlerine el koyan bankalar ve tefeci şirketlerle mücadele edeceklerini ilan ederek harekete geçtiler.

Açıklamanın sabahında Bişkek, Kalik Akiyev Caddesi’nde Kırgızistan Bankası’nın el koyduğu evi Halk Kararı ile geri alan Adalet Devrimcileri, hemen ardından Bişkek Karacigaç bölgesindeki bir evi de “Emlak komisyonculuğu”, “yatırım danışmanlığı” kisvesi altında tefecilik yapan bir şirketi basarak, güç kullanarak geri aldılar.

Gönüldaşlarımız en son dün itibariyle “Zolotoy Standart” adlı tefeci şirketi bastılar. Söz konusu şirketin, 92 yaşındaki bir Kırgız anasının evine el koyduğu bilgisini alan Gülşah Hanım ve Aliyma Rayimbekova öncülüğündeki gönüldaşlarımız, Zolotoy Standart’ın Bişkek genel merkez ofisine büyük bir kalabalık hâlinde giderek 92 yaşındaki nineye sahip çıktılar ve tefeci-yağmacı çetelerden evini geri aldılar.

Kırgızistan’da gerçekleşen hükümet darbelerinde ve devrimlerinde kritik aşamalarda en önemli rolü üstlenen Kırgız Hanımlar, Kırgızistan siyasetinin dinamik partisi Ana Meken Partisi’nin liderliğini de yapıyorlar.

Genel Başkanımız sayın Ali Osman Zor’un 2009-2011 yılları arasında kaldığı Ata Yurdu Kırgızistan, jeo-stratejik konumuyla Büyük Asya’nın kalbi… Gerek konumu, gerekse Kırgız Halkının ifâde ettiği büyük potansiyel-gücü dolayısıyla daima emperyalist güçlerin hedefinde olan Kırgızistan ve Kırgız Halkı, özellikle Bankalar ve “arabulucu”, “yatırım danışmanı” kisveli tefeci çeteler eliyle ekonomik darboğazda tutuluyor.

Kırgız Siyasetinde yıllardır süregelen yağma-talan, rüşvet ve hırsızlık ilişkilerine son vermesi ümidiyle ve başta Gülşah İsakova Hanım önderliğindeki Kırgız Anaları olmak üzere, gönüldaşlarımızın büyük desteğiyle esir tutulduğu cezaevinden önce Başbakanlık ve hemen ardından Cumhurbaşkanlığı makamına taşınan Sadır Caparov’un, Kırgız ailelerinin temel sorunu hâline gelen; ev-arazi-hayvan-para bütün mallarla el koyan Banka-tefeci şirketlere karşı Kırgız Halkının yanında olmasını arzu eden kitleler, hükümetin de bu yönde resmi düzenlemelere gitmesini beklemekte…

Bu çerçevede başkent Bişkek’te “Destek Merkezi” kuran Ana Meken Partisi kadroları, evlerine el koyulan, mallarına çökülen Kırgızların yardım taleplerine cevap vermekte… “Her gün ve her yerde vatanımıza ve evlerimize sahip çıkacağız ve yepyeni bir Kırgızistan kuracağız!” diyerek yola çıkan gönüldaşlarımızdan Gülşah İsakova, son açıklamalarında “Türkiye’den, gönüldaşımız Ali Osman Zor beyle gerçekleştirdiğimiz istişarelerden, sohbetlerinden ve desteğinden güç aldıkları”nı ifâde ederek gönüldaşlarımıza ve takipçilerimize selâmlarını gönderdi.

Kırgızistan’ın bağımsızlığının ilk şartının topraklarının ve evlerinin “yabancılaşma”sına karşı çıkmak olduğunu ifâde eden Gülşah Hanıma, Aliyma Hanıma ve bütün Kırgız Analarına selâm olsun!

ADIMLAR Orta Asya

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: