HAİNLERİN İHANETİNE RAĞMEN DİRENİŞE DEVAM

ÇAKAL CARLOS (Salim Muhammed – Ilich Ramirez Sanchez)

Venezüella’nın çağdaş tarihi hakkında konuşmak istiyorum. Ben bir Venezüellalıyım. Annem ve babam da Venezüellalı. Bizler siyasî ailelere mensubuz. Ben ailemdeki dördüncü nesil siyasî mahkûmum. Venezüella’nın üç devlet başkanı benim akrabamdı. İkisi anne tarafımdan, biri de baba tarafımdandı. Bu çok ilginç. Bunu daha önce önemsememiştim; ama düşününce gerçekten inanılmaz bir şey. Ailenin her iki tarafından da Venezüella’nın üç başkanı…

Chavez iktidara gelene kadar Venezüella dünyanın en zengin ülkesiydi ve şu ânda tüm dünyada en fazla petrole sahip ülke. Bu resmi bir gerçek ve Amerika bile bu miktarı kabul ediyor. Büyük su kaynaklarına da sahip… Hiçbir ülke Venezüella’dan daha fazla suya sahip değil. Ülkede çok fazla sel baskını da oluyor. Venezüellalılar çok zor durumda, ekonomik olarak zor durumdalar. Ancak şu ândan itibaren daha iyiye gidiyorlar.

İlginç bir şey oldu. Fransa Cumhurbaşkanı Mısır’da Başkan Maduro ile bir araya geldi. Maduro oradakiler arasındaki en eski devlet başkanıydı. Geçtiğimiz günlerde Venezüellalı bakanlar bazı görüşmeler için Fransa’ya geldiler. Bu çok iyi bir şey. Ben de iki yıl sonra ilk defa büyükelçilikten haber aldım. Daha önce Venezüella konsolosluğunu tanımamışlar ve tanınma hakkı vermemişlerdi. Olaylar belli ki daha iyiye gidiyor.

Benim durumumla ilgili yeniden düzenleme yapılmalı. Hafta sonları bir ziyaretim var ve iki ziyaret yapmam gerekiyor. Arkadaşlarım aniden beni görmeye geliyor. Bazı gardiyanlar beni rahatsız ediyor. Ama dayanıyorum. Ben 28 yıldır cezaevindeyim. İlk 10 yıl tamamen tecrit altındaydım. Sadece tecrit değil, o kadar çok şey yaptılar ki. Uyumama izin vermediler, her 20 dakikada bir ışık açtılar. Her 45 dakikada bir beni kontrol etmeye geliyorlardı. Bazı gardiyanlar da iyi gardiyan gibi davranıyordu. Bu durum Avrupa Komisyonu’nun kararıyla tecritten çıkmama izin verilene kadar 10 yıl boyunca devam etti. Tüm bu stresle 10 yıl boyunca mücadele etmeye çalıştım. Hayatta kalmaya çalışıyorum ama bu durumda daha fazla devam edemem.

Fransa Cumhurbaşkanı ile Venezüella arasında Mısır’da ne oldu ve Venezüellalı bakanlar neden Fransa’ya geldi? Her ne olduysa beni gerektiği şekilde etkilemiyor. Venezüella yönetimi, son olarak beni görmeye gelen görevli genç hanımlara ziyaret için izin verdi. Fakat daha sonra aylardır beni aramadılar. Bunu konsolosluğa yazacağım. Konsolosluğu aramaya hakkım var. Bütün mahkûmların bunu yapmaya hakkı var.

Avukatlarım beni savunmak için büyük bedeller ödedi. Isabelle zengin bir aileden geliyor. Avukatım olduğunda iki büyük uluslararası şirketle sözleşmesi vardı. Her ay yeterince para alıyordu. Eğer benden uzakta olursa, ona daha fazla ödeme yapıyorlardı. Çok iyi yaşıyordu. Birdenbire zor bir duruma düştü ve ofisini kaybetti. Bu benim yüzümden oldu. Düşmanlar beni yok etmeye çalışıyor. Venezüella’da ne yazık ki Fransa’da eğitim gören bir kadın başkan yardımcısı da dahil olmak üzere bazı Venezüellalılar bana karşı. Başkan yardımcısı olmadan önce, serbest bırakılmamam için her zaman durumumu sabote etmeye çalıştı. Ben dayanıyorum ve devam ediyorum. Hiçbir zaman ihanet etmedim. Bütün uyuşturucuları reddettim. Benim avukatlarım değil ama bazı avukatlar bana kokain, eroin, esrar gibi uyuşturucular teklif etti. Bazen gardiyanlar uyuşturucu ve alkol teklif etti. Onları reddettim. Her türlü şeyi denediler. Hainler tarafından benim uyuşturucu bağımlısı, alkolik ve her türlü pislik bir adam olduğuma dair yalan ifadeler verilmiş. Tabiî ki bu doğru değil.

Ben 14 yaşımdan beri komünistim. Caracas’ın merkezindeki Venezüella’nın ana lisesinde Genç Komünistler Birliği’nin başkanı oldum. Babam sayesinde komünist oldum. Venezüella’da sosyalist bir hükümet olması gerektiğini düşünen insanlar olmasına rağmen, Chavez ve Maduro dışında herhangi bir başkan yenilgiye uğrayabilirdi. Venezüella başkanlarından biri annemin kuzeniydi. Rafael Caldera kısa bir süre önce öldü. Chavez onun yerine iktidara geldi ve o 73 yaşındaydı. Şimdi Venezüella zor bir durumda. Tüm dünyada bir karmaşa var. Venezüella ise büyük bir krizle karşı karşıya. Yozlaşmış bazı tipler yüzünden, hükümetin bazı hataları yüzünden ben de buradayım. Chavez iktidara geldiğinde, yıllar önce yoldaşlarım tarafından serbest bırakılabilirdim. Ayrıntıları anlatmak istemiyorum ama çok açık. Benim için hiçbir şey yapılmadı ve şimdi burada zor bir durumdayım. Fransa’da gerçek Fransız vatanseverler benim yanımda. Pek çok olaydan dolayı mahkûm edildim. İnsanları öldürdüğüm ve bombaladığım iddiası yüzünden zulüm gördüm. Bu da Fransa’daki bazı yetkililerin yabancı ajanlar için çalıştığını gösteriyor. Venezüella’da da aynı durum var.

Venezüella başkan yardımcısı Venezüella’ya dönmemem için elinden geleni yapıyor. Korkuyorlar. Venezüella’ya gidersem, deneyimlerimi paylaşacağım. Venezüella Komünist Partisi Latin Amerika’da Sovyetler Birliği’nin ajanı olmayan tek partidir. Onlar KGB’nin ajanı değiller. Diğerlerinin hepsi Ruslar için çalışıyordu. Bunu söylemekten gurur duyuyorum çünkü ben özel bir ülkeden geliyorum. Venezüella bağımsızlığını ilan eden ilk Hispanik Amerika ülkesidir. Simon Bolivar melez bir Venezüellalıydı. Kolombiya’daki bazı hainler onu öldürmeye çalıştı ama o çok şanslıydı. İkinci komutan Antonio Jose Sucre’yi öldürdüler.

Her neyse, ben buradayım ve dayanıyorum. Asla ihanet etmeyeceğim. Putin ve Erdoğan ile aynı taraftayım. Türkiye bir NATO ülkesi; ama bu Türk toplumu için bir koruma. Türkiye’deki Amerikan üslerinin varlığı da onlar için bir koruma. ABD, Türkiye’nin onları kovması için her şeyi yaptı. Ama Türkiye akıllı hareket ederek vaziyetini koruyor. Dayanıyoruz ve her şeyin daha iyiye gideceğini umuyoruz.

Allahü Ekber!

20.11.2022

Görüşen: Av. Güven YILMAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: