“İSRAİL’İ YOK EDERİZ!”

Nasrallah: İsrail bize savaş ilan ederse İsrail’i Nükleer silâhlarımızla yok ederiz.

Lübnan Hizbullah’ı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, 33 Gün Savaşı’nın zaferinin 17. yıl dönümü münasebetiyle yaptığı konuşmada zaferi tebrik ederek bunun çok büyük bir tarih sahnesi olduğunu vurgulayarak: ‘2006 tarihinde bugün, askeri zaferleri perçinleyen bu savaş halkın cesaretini ortaya koydu. 33 gün süren bu destanın oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür ve takdirlerimi sunuyor, Lübnan halkına, direnişine, askeri ve güvenlik kurumlarına, milli beraberlik içindeki ulusuna teşekkürlerimi sunuyorum.’ ifadelerini kullandı.

Nasrallah, Temmuz savaşında direnişi destekleyen İran ve Suriye’ye minnettar olduğunu ifade ederken, bu direnişte Lübnan’ın yanında olan Arap ve İslam dünyasındaki halklara da teşekkürlerini iletti.

Nasrallah daha sonra Siyonist rejimin son günlerdeki durumuna değinerek şunları söyledi: ‘İsrail’in durumunu takip eden herkes, bu rejimin Temmuz 2006 savaşından bugüne kadar düşüş eğilimine girdiğini görebilir. Direniş, Siyonist rejimin iç cephesini savaşın bir parçası haline getirirken, 2006 savaşı öncesinde bu cephe tamamen savaştan uzaktı. Siyonist düşman, 2006 yılından bugüne kadar kendini savaşa hazır hale getirmek için kendi iç cephesinde sayısız tatbikat gerçekleştirdi ancak mevcut raporlar gösteriyor ki böyle bir şey gerçekleşmiş değil. İç cephe (Siyonist rejim) ile ilgili en önemli konu, işgalci yerleşimcilerin ve askerlerinin kendi ülkeleri için fedakarlık yapmamaları ve sonuçlarına katlanmamalarıdır. İsrail ordusu bugün önceki dönemlere göre en kötü durumda ve inisiyatifi elinde bulunduran taraf olarak taarruz pozisyonundan savunma pozisyonuna sığındı. Bugün artık direniş ekseni önemli ölçüde inisiyatif sahibi ve İsrail duvarların arkasına saklanıyor.

‘Taş devrine döneceksiniz.’

Düşman, Direniş’in İsrail’in altyapısını yok etmek için sadece birkaç hassas füzeye ihtiyacı olduğunu hesaplayabilir. Çatışmanın Direniş ekseniyle savaşa dönüşmesi İsrail adına hiçbir şey bırakmayacaktır’ dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah Siyonist rejimin Savaş Bakanının gelecek bir savaşta Lübnan’ı taş devrine döndürmeye yönelik tehditlerine yanıt olarak: ‘Lübnan’ı taş devrine geri döndürmeniz mümkün olabilir ancak İsrail de taş devrine dönecek ve sonrasında tüm sivil ve askeri havalimanları, hava kuvvetleri, elektrik ve su üretim tesisleri, an iletişim merkezleri, altyapı, petrol rafinerileri ve Dimona reaktörü yok olacaktır. İsrail rejiminin askeri ve sivil havaalanları, füze savunma üsleri, enerji santralleri, rafinerileri ve petrol sahaları küçük bir alanda yer alıyor.

Hizbullah’ın yüksek hassasiyetli “Nükleer Başlıklı” füzeleri tüm bu alanları vurma kabiliyetinde.

İsrail bize savaş ilan ederse İsrail’i nükleer silâhlarımızla yok ederiz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: