“FETÖ BORSASI” OPERASYONU

15 Temmuz akabinde başlatılan operasyonlar, beraberinde “FETÖ Borsası” kavramını da doğurdu.

Haklı haksız demeden suçlanan kimi insanlar, bu suçlamalardan kurtulabilmek adına rüşvet vermek durumunda kalmaktaydılar.

Hadise aslında Türkiye’ye yabancı değil…

Vakti zamanında, Şark İstiklâl Mahkemeleri döneminde de benzer şeyler -özellikle- Doğu’da yaşanmış, verilen rüşvetler o noktalara ulaşmıştı ki, “kadınlarda ziynet eşyası kalmadı” denilerek durumun vehameti izâh edilmeye çalışılmıştı.

Denir ki, söylentileri duyan Mustafa Kemâl, sözde hukukçulara demediğini bırakmaz…

Ama o kadar…

Bir yaptırım, bir cezaî işlem yok…

Bugün…

Haklarında FETÖ/PDY soruşturması yürütülen kişilerin dosyalarıyla ilgili takipsizlik, beraat ve Yargıtay’dan hüküm kesinleşmeden kapatma vaadiyle dolandırıcılık yapanlara bu sabah İstanbul ve Ankara’da operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında eski hakim ve maliye bakanlığı personelinin de bulunduğu 3 kişi yakalanmış…

Söylenene göre bunlar dolandırıcıymış…

Yani verdikleri sözü tutmuyorlarmış…

Haber şöyle:

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ nce FETÖ/PDY terör örgütü yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik çalışmalar sürüyor. Yapılan çalışmalarda haklarında FETÖ/PDY soruşturması yürütülen kişileri, dosyalarıyla ilgili takipsizlik, beraat, Yargıtay’dan hüküm kesinleşmeden kapatma vaadiyle dolandıran şüphelileri tespit etti.

Bu kapsamda dolandırıcılık yaptıkları tespit edilen aralarında 2’si istifa etmiş eski hakim, 1’i ihraç Maliye Bakanlığı personeli, 1’i özel sektör çalışanı olan 4 şüphelinin yakalanmasına yönelik bu sabah İstanbul ve Ankara’da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 1 şüphelinin cezaevinde olduğu anlaşılırken 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan dijital incelemesinde; takipsizlik, beraat, tahliye olmak üzere her adli sonuç için farklı meblağlarda aracı şahıslar aracılığıyla fiyat tarifesi uyguladıkları ve dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Konuyla ilgili yakalanan şüpheliler hakkında yürütülen tahkikat işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Haberde de geçtiği üzere bunlar dolandırıcıymış. Yani aldığı paranın hakkını verip, zanlıları kurtaranlardan değillermiş…

Fetö borsası var mı?

Düne kadar onlarla ortak olan İmânsız İslâmcılık rejimine sorarsanız yok…

Zamanında Kemalistler de Şark İstiklâl mahkemelerinin aldığı rüşvetleri inkâr ediyordu…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: