HAMAS BASIN AÇIKLAMASI

İsrail’in masum sivillere yönelik katliamları silâhlı direniş karşısında acziyetlerini gösterirken, halkımızın kurtuluş savaşına olan inancını güçlendirmekten başka işe yaramaz!

Filistin’in bağımsızlığı için Kurtuluş Savaşı veren ve Aksa Tufanı adlı huruç operasyonu ile düşmanı alt üst ederek bütün dünya dengelerinin de değiştiğini gösteren HAMAS mücahidlerinin yapmış olduğu basın açıklamasını aynen yayınlıyor ve HAMAS’ın şahsında bütün Filistin mücahidlerini bir kez daha selâmlıyoruz. Ve diyoruz ki:

Siz oradan, biz buradan; bir gün mutlaka kavuşacak ellerimiz.

İşte Hamas’ın açıklaması:

Bismillahirrahmanirahim

Siyonist İsrail’in, Gazze, Deyr Belah, Refah ve Han Yunus’ta sivillere yönelik gerçekleştirdiği katliamlar, işgalcilerin acziyetinin ve hezimetinin bir göstergesidir. Bu barbarca saldırılar, halkımızın azmine ve direnişle olan bütünlüğüne asla zarar veremeyecek, aksine halkımızın kurtuluş savaşı mücadelesine olan inancını ve kararlılığını güçlendirecektir.

İşgalci İsrail, Amerika’nın desteğini de arkasına alarak 11 gündür aralıksız bir şekilde, Deyr Belah, Refah, Han Yunus ve Gazze’de, mazlum halkımıza karşı barbarca katliamlar gerçekleştirerek dünyanın gözü önünde bir soykırım suçu işliyor.

İşgalci İsrail’in bu barbarca saldırılarının artarak devam etmesi, insanlık adına utanç verici bir katliama ve soykırıma dönüşmesi, başta Amerikan yönetimi olmak üzere, işgali ve işgalcileri destekleyenlerin alnında bir utanç lekesi olarak kalacaktır.

Halkımızın iradesini kırmaya yönelik bu barbarca saldırıların, halkımızın sabrını, kahramanlığını ve onurlu direnişe olan bağlılığını en önemlisi de Kurtuluş Savaşı azmini arttırmaktan başka bir sonucu olmayacaktır.

Hamas İslami Direniş Hareketi

2 Rebi’ul-Ahir 1445
17 Ekim 2023 – Salı

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: