ERDOĞAN REJİMİ SAVAŞ İSTİYOR

ERDOĞAN REJİMİ SAVAŞ İSTİYOR

Süleyman Şah Türbesi’ne ulaşımın sağlandığı Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nin Mürşitpınar Köyü sınırında askeri hareketlilik yaşanıyor. Sınır hattında bulunan 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı bahçesindeki onlarca tank dün akşam saatlerinden itibaren sınır hattı boyuna konuşlandırıldı.

Güvenlik önlemlerinin en üst seviyede tutulduğu, Suriye sınır hattında dün geceden itibaren askeri hareketlilik yaşandı. Sınır hattında bulunan 2’inci Hudut Tabur Komutanlığı bahçesinde bulunan onlarca tank ve zırhlı araç dün geceden itibaren sınırın kritik noktalarında konuşlandırıldı. Tabur Komutanlığı bahçesinde duran tankların da bakımlarının yapıldığı gözlenirken, Suriye’yi gören hakim tepelere konuşlu radarlar aracılığıyla da gelişmeler anlık olarak takip ediliyor.

Biz Adımlar Dergisi (Adım Dergisi’nden bu yana) olarak ta hadiselerin başından itibaren savaşın çıkma ihtimalinin –ki, aslında şu an Erdoğan Rejimi Suriye Devleti’yle savaş halinde- çok yüksek olduğunu söylüyoruz.

17 Aralık kırılmasıyla başlayan gerginlik iç savaşa doğru giderken, buna paralel olarak gelişen Suriye’yle savaş ihtimali gerginliğin artmasına sebep oldu.

Burada artık Tayyip Erdoğan için bir geri dönüş görünmüyor. Çünkü bunun tek derdi iktidarda kalmak. İktidarda kalmak için her türlü yola başvurabilir.

Hatta provokasyon bile yapabilir.

Nitekim dün akşamki haberimizde, “Hasan Sivri, muhaliflerin El-Şegb kanalını kaynak göstererek paylaştığı tivitinde, Türk konvoyunun IŞID tarafından ele geçirildiğini, konvoya IŞİD bayrağı çekilerek Minbec’e götürüldüğünü söylemiş.”

Belirttiğimiz şekilde, Erdoğan Rejimi Türk konvoyunu bilerek bile IŞİD’in kucağına atabilir. Ne diyecekler?

“Suriyedeki tek Türk toprağı olan Süleyman Şah Türbesini korumaya giden Konvoyumuz Suriye topraklarında pusuya düştü”

Al sana Suriye’yle savaşa girmek için bir neden…

Bununla ilgili hafızamızı biraz yoklarsak ne demek istediğimiz daha iyi anlaşılır;

Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan savaş provokasyonu toplantısının 23 Mart’ta internete düşen ses kayıtlarında, MİT Müsteşarı Hakan Fidan;

““Gerekirse Suriye’ye 4 adam gönderirim, Türkiye’ye 8 füze attırıp savaş gerekçesi üretirim. Suriye’deki Türk toprağı olan Süleyman Şah türbesine gerektiği takdirde Suriye’deki adamlarını saldırtabileceğini” söylüyordu.

Bunlar (Erdoğan Rejimi)  iktidarda kalabilmek için her türlü çılgınlığı yapabilirler. Çünkü, dönüşü olmayan bir yola girdiklerinin farkındalar.

Hemen burada aklımıza bir soru geliyor:

Erdoğan Rejimiyle IŞİD’in arası gayet iyiyken, birden neden tersine dönüp kötüleşti?

Acaba Erdoğan Rejimi IŞİD’i de mi kandırdı? Acaba IŞİD’e de mi yalan söyledi?

Sahi Yalan söyledi derken, hani “İnlerine gireceğizzzzzzzzzzzz” diye nara atıyordu ya, in derken Adana’daki 5 tane polisi mi kastetti acaba?

Biz de in ve Adana diye okurken zannettik ki, İncirlik üssünü sardı ve içindeki katliam çetesini derdest etti…

Yine tekrar ediyoruz;

Erdoğan Rejimi’nin tek derdi iktidarda kalmak. Bunun uğruna da her şeyi yapabilir. Bu konuda halkın uyanık olması lazım.

Biz de bu konunun takipçisi olacağımızı tekrar tekrar vurguluyoruz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: