ABD- AKP-PKK-PEŞMERGE CEPHESİ SALDIRIYOR: ŞENGAL İŞGAL ALTINDA

ABD- AKP-PKK-PEŞMERGE CEPHESİ SALDIRIYOR: ŞENGAL İŞGAL ALTINDA

Coğrafyamızda Haçlı Savaşı yürüten Amerika Terör Örgütü’nün piyadeliğini üstlenen Etnik Kürtçü hareketler (Peşmerge ve PKK) ortak başlattıkları saldırıların ardından, bugün 2014 Ağustos’undan beri İslâm Devleti’nin elinde bulunan Şengal’i işgâl ettiklerini açıkladılar.

Saldırı, Amerika-AKP-PKK-Barzani ittifakının ortaklaşa gerçekleştirdikleri bir saldırı olarak dikkat çekiyor.

2014 Ekim-Kasım aylarında benzer bir şekilde, İslâm Devleti karşısında Ayn-el Arab’ta (Kobani) da birlikte hareket eden bu güçler, aynı şekilde ABD uçaklarının yoğun bombardımanın ardından yerle bir edilmiş Şengal’e girebildikleri görülüyor. Erdoğan-AKP Hükümeti ise, “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı” görevini yürüten Feridun Sinirlioğlu’nun geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği ziyaret ve Peşmergeye verdiği güvence çerçevesinde, saldırıda lojistik ikmal ve ABD’ye bombardımanlarda kullanılmak üzere açılan İncirlik ve Diyarbakır üslerini kullandırarak bu Şer İttifakı’nda üzerine düşen görevini yerine getiriyor.

Amerika’nın Kürtçülere bir “zafer” hediye etmek gayesiyle hedef gözetmeksizin gerçekleştirdiği yoğun bombardımanın ardından, Şengal’de sağlam bina kalmaması dikkat çekiyor. Bölgede işgâlci zihniyetten bağımsız bir medya olmadığı için de, kaç insanımızın öldürüldüğü hakkında bir bilgi de mevcut değil.

Aynı şekilde Amerikan bombardımanı ve Kürtçülerin soykırımından korkarak saldırı öncesi kenti terk eden Şengal halkının da akıbeti belli değil…

Şengal’i işgâl eden Amerikan Piyadeleri, gün sonunda ABD ve aralarında AKP Hükümeti’nin de bulunduğu “koalisyon güçleri”ne teşekkür mesajı yayınladılar.

Saldırı öncesi az sayıda tuttuğu birliklerini geri çeken IŞİD’in (İslâm Devleti) bu saldırılar karşısında ne plânladığı ABD-AKP ve Kürtçüler için merak konusu.

Saldırının Antalya’da düzenlenecek olan G-20 öncesi gerçekleşmesi, onyıllardır ihanet ettikleri Arab Direnişi karşısında bir “kurtarıcı” arayan Kürtçülerin, Batı’ya yararlılıklarını gösterme fırsatı olarak gördükleri gibi, ABD açısından, diğer Batılı ülkeleri IŞİD karşısında cesaretlendirmek için kullanılmakta.

ADIMLAR Dergisi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: