BOP EŞBAŞKANI’NIN YÜREĞİNDEKİ SIZI: IRAK’IN İŞGALİNE TÜRK ORDUSUNU ORTAK EDEMEMEK!

BOP EŞBAŞKANI’NIN YÜREĞİNDEKİ SIZI: IRAK’IN İŞGALİNE TÜRK ORDUSUNU ORTAK EDEMEMEK!

AKP’nin ilk yıllarına dair bugün kendi tabanında belli başlı peşin bir kabul var. Genel hatlarıyla Erdoğan’ın Amerika’dan icazet alarak iktidara geldiği. İlk iki dönemde de buna uygun davranarak içerde güçlendiği, daha sonra masayı devirerek bağımsız politikalar izlemeye başladığı şeklinde.

Irak işgali sırasında Amerikan askerleri için duâ etmesi, AB yanlısı reformist ve liberal bir politika izlemesi, laiklik yanlısı söylemleri. “Değiştik-dönüştük”, “gömlek çıkardık” beyanları vs… vs…

Tüm bunlar da o dönemin özel şartlarından kaynaklanan bir takiyyeydi diye görülüyor tabanda. Bunu da doğal karşılıyorlar, “yapmasaydı sonu Erbakan gibi olacaktı bugünlere gelemeyecekti” diyorlar. Fakat geldiğimiz nokta, “takiyye” edebiyatının koskoca bir takıyye olduğunu gösterdi.

AKP iktidarının 14 yılı geride kaldı. Ve geçen haftalarda kurucu kadrodan, Arınç’ın başını çektiği bir grup, çeşitli mevzularda Erdoğan’a isyan bayrağı açtı. Erdoğan ise bunun karşılığında çatlağı büyütmeme politikası güttü; Arınç ve saz arkadaşlarını (A.Gül, S.Kılıç, H.Çelik v.s.) doğrudan muhatap almayıp meseleyi trollerine ve medyasına havâle etti. Birkaç imalı lafla da konuya sadece ayaküstü değinir gibi davrandı.

Bu tür kavgalarda hırçınlıklarıyla bilinen Erdoğan bu meselede hayli sakin dururken  öyle bir söz söyledi ki, içinde nelerin yıllardır ukde kaldığını ele verdi: Ben 1 Mart tezkeresinin yanındaydım, karşı olanlar bunu açıkça söylemediler. Birileri de gizli kulisler attılar. O insanların kimler olduğunu araştırır bulursunuz.

Anlayacağınız, pek belli etmiyor ama, BAY ERDOĞAN;

AMERİKAN ASKERLERİNİN IRAK’I İŞGAL ETMESİNE, IRAK HALKINI KATLETMESİNE, IRAKLI BEBEKLERİ ÖLDÜRMESİNE, IRAKLI KADINLARA TECAVÜZ ETMESİNE TÜRK MİLLETİNİ ve TÜRK ORDUSUNU ORTAK EDEMEDİĞİ İÇİN ÇOK İÇERLEMİŞ!

Ahmet SAYAN

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: