DEVRİMİMİZİN SEMBOL FOTOĞRAFLARI -1- BABA OĞUL

DEVRİMİMİZİN SEMBOL FOTOĞRAFLARI -1- BABA OĞUL

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu olarak İBDA Mücadele Tarihi’ne nisbetle yaptığımız değerlendirmeler KESİKSİZ BİR OLUŞ arzetmektedir.

Bu çerçevede müsbet veya menfi, Devrim sürecinde yaşanan her gelişmeyi, İBDA Devrimi’ne yol veren yeni bir dinamik olarak ele alıp, mücadele anlayışımızın bütünlüğüne yakıt olarak görmek, siyasi anlayışımızın temelidir.

Yine bu süreçte mücadele tarihimizin öyle anları vardır ki, pek yakın istikbâlde kutlayacağımızın zaferimizin müjdecisi sahneler sunar.

Bolu Seferlerimizde yaşananlar gibi… Kumandan Mirzabeyoğlu’nun Tarihî Konferansı’ndaki sahneler gibi… Şehidlerimiz Ünsal ve Nuray Zor’un mücadeleleri gibi… Charlie Hebdo’culara Taksim’de karşı duruşumuz gibi… Ve daha niceleri…

İşte onlardan biri…

Bugün, Ramazan Ayı’nın 14. Gününde, İstanbul-Taksim’de ruhları orospulaşmış-ibneleşmiş ibnelere karşı meydana çıkan ADIMLAR Gençlik mensubu Baba ve oğul gözaltına alındılar.

Şükrü Keskin ve Genç Akıncı evlâdı Hamza!

Hamza henüz 12 yaşında, babasıyla gözaltına alınarak, Din-Vatan-Millet davasında yapılması gerekeni “büyükler”ine bırakmadan, babasıyla omuz omuza yürüyerek, sloganlar atarak, kavgadan korkmayarak yaptı.

İslâm Ahlâkına ihanetin ve bigâneliğin artık zirve yaptığı şu günlerde bu fotoğraf, tarihi bir mânâ ve değer kazanıyor mücâdelemizde.

Bir babanın öz evlâtlarını hariçte tutarak güya mücâdele verdiği vehmine karşın, “nesil yetiştirme” vazifesini ıska geçmemesine harika bir örnek… Akıncıların ailece izzetli duruşlarını sergiledikleri bu tabloyu, zaferimizin müjdecisi olarak kaydediyoruz.

Kumandan Mirzabeyoğlu’nun 1978 tarihli AYDINLIK SAVAŞÇILARI adlı eserinden bir bölümle selâmlıyoruz gönüldaşlarımızı:

“yeni akıncı” sefere hazır
(bir gül için bin kötüyü yakmalı)
bir gül için bin kötüyü yakmalı
işte bu heykel duruş
-dünyaya tepeden bakış-

bu eda
bu tavır
bu ateş hattına çılgın koşu
-ateş hattında sabır-
müjdecisi zaferin…

mademki uğrunda döğüşen var
-bu eda, bu tavır, bu koşu-
mademki yeniler sefere hazır
yurdumunda geleceği aydınlık.

gelecek aydınlık ellerinde
aydınlık savaşçılarının.

57669f9a67b0a94b646c73d6

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: