MARİFET DERNEĞİ’NDEN MUHAMMED KESKİN HOCA: EFENDİ HAZRETLERİ’NE BİR ŞEY DİYEMEDİKLERİ İÇİN, …

MARİFET DERNEĞİ’NDEN MUHAMMED KESKİN HOCA: EFENDİ HAZRETLERİ’NE BİR ŞEY DİYEMEDİKLERİ İÇİN, …

26 Ekim 2016 tarihinde Beykoz-Çavuşbaşı’nda ikâmet eden Mahmud Efendi Hazretleri’ni ziyaret ettikten sonra, daha önce talep ettiğimiz üzere, Muhammed KESKİN Hocaefendi ile röportaj gerçekleştirme imkânı da bulmuştuk…

Marifet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhammed Keskin ile, hemen ziyaret sonrası gerçekleştirdiğimiz görüşmenin ilk bölümünü sizlerle paylaşıyoruz.

Marifet Derneği ve güdücüsü Hocaefendiler üzerinden son yıllarda yaşanan tartışmalarda dikkatimizi çeken bazı hususları sorduk. Dışarıdan süreci takip edenler olarak sorularımıza verilen cevaplarda, tartışmaların başlatıldığı “Çeçenistan ziyareti” meselesinden bugüne Marifet Derneği etrafında edindiğimiz izlenim ve bu çerçevede son yıllarda yaptığımız yayınların birebir örtüşmesi dikkatimizi çeken ilk husus oldu. Tabiî, Mahmud Efendi Hazretleri’nin bizzat iradesini ortaya koyarak yıllardır yakınlarında tuttuğu bu kadro (Marifet Derneği) hakkındaki hüsnü zannımızın bir aksiydi bu.

Platformumuzun Genel Başkanı Sayın Ali Osman Zor’un bir sohbet havasında sorduğu sorulara aldığımız cevapların ilk bölümünü, kıymetli alâkalarınıza sunuyoruz.

Sohbet-Röportajın kalan kısımlarını bölüm bölüm yayınlamaya devam edeceğiz.

ADIMLAR Dergisi

 

mahmud_efendi_hazretleri_ustaosmanoglu_adimlar_dergisi_2

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: