İsmailağa kavgasına İBDA’cılar da girdi -Oda Tv-

İsmailağa kavgasına İBDA’cılar da girdi -Oda Tv-

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu olarak 26 Ekim 2016 tarihinde Beykoz-Çavuşbaşı’nda bulunan Mahmud Efendi Hazretleri‘ne gerçekleştirdiğimiz ziyaret ile ilgili ODA Tv‘nin yaptığı haberi alâkalarınıza sunuyoruz.

ADIMLAR Haber

İsmailağa kavgasına İBDA’cılar da girdi

İBDA hareketine yakınlığıyla bilinen Adımlar dergisinden bir grup, İsmailağa içindeki hükümet karşıtı kanat olarak bilinen Marifet Derneği’ni ziyaret etti.

İsmailağa cemaati içinde muhaliflerle hükümet yanlıları arasındaki kavgaya İBDA’cılar da girdi.

İBDA hareketine yakınlığıyla bilinen Adımlar dergisinden bir grup, İsmailağa içindeki hükümet karşıtı kanat olarak bilinen Marifet Derneği’ni ziyaret etti.

İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu ve Marifet Derneği’nin önde gelen isimleriyle görüşen grup, dernek yetkililerinden övgüyle söz etti.

Cemaat’in lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun Marifet Derneği’nde kalmasıyla ilgili tartışmalara da üstü kapalı değinen İBDA’cılar, “kendi aramızda yaptığımız değerlendirmede bu Külliye’nin ve Çavuşbaşı’na geçme kararının bizzat Mahmut Efendi tarafından alınmış ve takdir edilmiş stratejik bir HAMLE olduğu kanaatine vardık” dedi.

 

CÜBBELİ “BENİ GÖRÜŞTÜRMEDİLER” DEMİŞTİ

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Marifet Derneği’ne gidip Ustaosmanoğlu’nu ziyaret etmek istediğini, ancak kendisinr izin verilmediğini iddia etmişti.

Marifet Derneğini, İsmailağa cemaatini bölmekle ve cemaatin lideri olan Mahmut Ustaosmanoğlu’nu cemaatten uzaklaştırmakla suçlayan Cübbeli Bizim içimizdeki Haşhaşiler IŞİD’den de beter.” demişti.

 

İBDA HAREKETİ DE MARİFET DERNEĞİ’NİN YANINDA YER ALDI

İsmailağa cemaati içindeki kavga tüm sertliği ile devam ederken, İBDA hareketinin Marifet Derneği’ni ziyaret etmesi ve dernekten övgüyle söz etmesi dikkat çekti.

Adımlar Fikir-Kültür-Siyaset Paltformu Genel Başkanı Ali Osman Zor, Platform Sözcüsü Cem Türkbiner, Adımlar yazarlarından Aydın Alkan ve Cüneyt Karan’dan oluşan heyet, ziyaret ile ilgili izlenimlerini Adımlar dergisinin internet sitesinde anlattı.

Adimlardergisi.com sitesinde şu ifadelere yer verildi:

“Külliye çevresinden başlayarak, gerek ana giriş kapısı civarında, gerekse ziyaretimiz boyunca Külliye içerisinde dikkatimizi çeken ilk şey Efendi Hazretleri’nin hizmetlerini ve ziyaret organizasyonlarını düzenleyen Marifet Derneği mensuplarının son derece nizam ve kendilerine has disiplinleri içerisinde görevlerini yerine getirmeleriydi; yani protokol olması gerektiği gibiydi. Mahmud Efendi Hazretleri’nin çevresinde oluşturulan bu ciddiyet ve vakarO’nu sevenler adına bizi ziyadesiyle memnun etti ve rahatlattı.”

Daha sonra Marifet Derneği’nin önde gelen isimlerinden Muhammed Keskin ve Şefik Kocaman Hocalarla görüştüklerini belirten heyet, Muhammed Keskin’in kendilerini Ustaosmanoğlu’na “Salih Mirzabeyoğlu’nun bağlıları, Adımlar Dergisi’nden arkadaşlar sizi ziyarete geldiler. Duâlarınızı almaya geldiler.” şeklinde takdim ettiğini belirtti.

Ustaosmanoğlu’nun da “Salih Mirzabeyoğlu” ismini duyunca sevinçle tebessüm ettiği belirtildi.

Derneği ziyaret eden heyet, Marigfet Derneği tarafından yaptırılan ve bir süre önce bir kısmı belediye tarafından yıkılan “Mahmud Efendi Külliyesi”ni de gezdi.

Külliyenin yıkılmasını “yasadışı bir saldırı” olarak yorumlayan heyet, “Muhammed Keskin ve Şefik Kocaman Hocaefendiler başta olmak üzere, bizleri mahcub edecek kadar büyük bir teveccühle karşılayan ve 4 saat boyunca ağırlayan Marifet Derneği güdücüleriyle gerçekleştirdiğimiz kayıtdışı konuşmalarımız dışında, kamuoyunu ilgilendiren görüşme kayıtlarını gerek yazı dizisi ve gerekse videolar hâlinde yayınlayacağız.” dedi.

 

“BİZZAT MAHMUT EFENDİ TARAFINDAN ALINMIŞ BİR KARAR OLDUĞU KANAATİNE VARDIK”

Adımlar dergisinin aktardığı izlenimlerde dikkat çeken bir detay da, heyetin Mahmut Ustaosmanoğlu’nun Marifet Derneği’nin himayesinde kalmasıyla ilgili yaptığı yorum oldu.

Hatırlanacağı gibi İsmailağa cemaati içinde hükümete yakın kanat, Ustaosmanoğlu’nun cemaatten uzaklaştırıldığını,hatta iradesi dışında orada tutulduğunu iddia etmişti.

İBDA heyeti ise, izlenimlerini aktarırken “kendi aramızda yaptığımız değerlendirmede bu Külliye’nin ve Çavuşbaşı’na geçme kararının bizzat Mahmut Efendi tarafından alınmış ve takdir edilmiş stratejik bir HAMLE olduğu kanaatine vardık” dedi.

Heyet görüşlerini şöyle aktardı:

“Çavuşbaşı’nda bulunan Külliyede dikkatimizi çeken en önemli husus hem külliyede ve hem de Mahmut Efendinin etrafında yer alanların tamamının, geçmiş dönemlerin aksine genç, dinamik, bir nizam içinde ve güler yüzle vazifelerini ifâ etme gayretleri oldu. Bu görüntü karşısında kendi aramızda yaptığımız değerlendirmede bu Külliye’nin ve Çavuşbaşı’na geçme kararının bizzat Mahmut Efendi tarafından alınmış ve takdir edilmiş stratejik bir HAMLE olduğu kanaatine vardık.”

İşte o görüşmeden kareler:

mahmud_efendi_hazretleri_ustaosmanoglu_adimlar_dergisi_3

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

p1100012 p1100019 p1100069

Not: İktibas etmeye değer bulduğumuz yazıdaki fikirler yazara ait olup, Adımlar’ın ideolojik ve siyasi anlayışına zıt görüşler sitemizi bağlamaz. -Adımlar-

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: