TRUMP, KİMLERİ RAHATSIZ EDİYOR?

TRUMP, KİMLERİ RAHATSIZ EDİYOR?

Trump “Reyis”, hâli vakti yerinde olanları ürkütüyor…

Amerika’nın çapulcuları ayaklanmış… Önce kadınlar üç beş pankartla yürüdü,  şimdi de “müslümanlar kardeşimizdir” diyen çapulcular yürüyor… “Reyis! Bunların hakkından anca biber gazı ve tomalar gelir; ver gazı!

CNN Türk’te kanserli bir Sudanlı çocuğun vize alamadığından dolayı tedavisinin yarım kaldığının,  Yemenli bir gencin vize uygulaması nedeni ile üniversiteye gidemeyeceğinin haberlerini yapılarak olay dramatize ediliyor. CNN sanki Müslümanları ve bölge insanımızı düşünürmüş gibi. Bush, Clinton, Obama gibi küreselciler yüzünden Suriye, Irak, Libya’da ve İslam Coğrafyası’nın diğer topraklarında hayatı kararan bebelere, kadınlara, gençlere hiç bu kadar ağlamadınız…  Ne şehirler harab oldu, ne halklar soykırıma uğradı,  ne yuvalar söndü… Hiç görmediniz!..

Trump’ı silah ve savaş baronlarının aksine bizzat Amerika’nın yerli çocukları seçti.  Küreselcilerin İslam topraklarında açtığı savaştan bıkan gerçek Amerikan vatanseverleri ve ulusalcı-milliyetçi Amerikan derin devleti seçti. Hem de sermayenin ve medyanın tüm karalamalarına, aşağılamalarına rağmen. “Reyis” sadece Twetter’da yürütebildi seçim kampanyasını.

Seçilmeden önce de yazdık bunları: Trump, Yahudi ve Avrupa güvenliği için Amerika’nın çocuklarının savaşa itilmesinin hatalı olduğunu söyleyerek iktidara geldi. Açılan savaşlarda Amerikan halkı bedel öderken medya ve savaş baronları kârlarına kâr eklediler ve bu Amerikan halkına işsizlik ve güvenlik problemi olarak döndü.

Trump, “sınırlarımızı belirleyelim, çitlerimizi çekelim, içimizdeki yaraları saralım, insanlara aş, iş verelim” vaadi ile seçildi. Ve şu ân Amerikan devletine sızmış küreselci çete ve onların sokaklara döktükleri çapulcular direnç gösteriyor.

Büyük bir çatışma ve bunun neticesinde derin bir ayrışma olacağı kesin. Trump sözünde durur ve vaatlerini yerine getirirse, Amerika kabuğuna çekilecek ve İngiliz Tarihçi Arnold Toynbee’nin kehaneti ile “kovboyların at koşturduğu bir tarım ülkesi” olacaktır.

Trump, olur da sözünde duramaz ise, Amerikan devletinin içine edecektir kuşkusuz. Aynı bizdekinin yaptığı gibi… Ne ordu bırakacak, ne yargı ve ne de CIA-FBI… ve dahi ne de toplumda birlik… Her şey darma duman olacak…

Her halükarda, hani hep derler ya; hiç bir şey eskisi gibi olmayacak…

Türkiye’ye bak, Amerika’yı tahlil et… Yanılmazsın.

Av. Mehmet TIĞLI

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: