İSRAİL’LE KİRLİ İLİŞKİLER TAM GAZ!

Son birkaç aydır gündemimizi işgal eden ve önümüzdeki aylar boyunca da etmeye devam edecek olan “Başkanlık Yasatasarısı” ve “Evet mi? Hayır mı?” gündemi birçok gerçeği perdelemekte… Evet, Beştepe Yönetimi‘nin yaptığı, yapmakta olduğu ve yapacağı hiçbir şeyden sorumlu tutulmamak arzusu ile gündemimize taşınan bu “yasa tasarısı” tarihî bir kırılmaya hizmet etmekte. Bunun yanında tam mânâsıyla bir işgal havasında İktidar medyası tarafından gündemi saran bu başlık, gözlerden-dikkatlerden ve tabiî ki Müslüman Anadolu insanının hassasiyetlerinden bir çok gerçeği kaçırmakta.

Herkesin dikkatini çektiği üzere geçtiğimiz yıllar boyunca önüne gelene “Yahudi dölü”, “İsrail ajanı” diyerek piyasa yapan AKP’nin İslâmcı görünümlü yalancı medyası ve yandaşları artık hiçbir çevre ve isim hakkında bu yaftaları kullanamaz oldu… Yalancı Medya’nın sürdürdüğü bu ESAS GÜNDEMİ İŞGAL bombardımanının perdelediği en önemli gerçekler arasında Türk Ordusu’nun İsrail’in güvenliği için (İsrailci Kürdistan’ın kurulması) Amerika-İsrail-Barzani-Pkk karşıtı Arap Direnişi‘ne karşı harekete geçirmek yanında, “Kıbrıs görüşmeleri” adı altında peşkeş çekilen Kıbrıs ve Ege’deki adalar ve tabiî ki bütün bu süreçlerin üst başlığı kabul edilebilecek İsrail’le sürdürülen kirli ilişkiler gelmekte.

Eberat_albayrak_akp_israil_rdoğan-AKP İktidarı’nın Erdoğan’ın ikbâli motivasyonu ile tek taraflı bir şekilde sürdürülen görüşmeler neticesinde yapılan anlaşmalarla İsrail’e teslim oluşunun ardından bölgemizde onyıllardır işlenen bütün kötülüklerin asıl kaynağı olan işgalci Yahudi’yi aklama faaliyetleri devam ediyor.

hulusi_akar_odierno_En son geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin Enerji Bakanlığı koltuğunu işgal eden Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın Yahudi mevkidaşı Yuval Steinitz’la Avrupa’ya Türkiye üzerinden taşınacak Doğalgaz anlaşmasını şekillendirdiği toplantının ardından Türk Ordusu’nun “Genelkurmaylık” koltuğunda oturan Hulusi Akar Yahudi Terörkurmay Başkan Yardımcısı Yair Golan’la görüşmüştü. Görüşme ile ilgili TSK’nın sitesinden yapılan resmi açıklamada “toplantıda terörle mücadele konuşuldu” ifadesine yer verildi.,. Tabiî “mücadele edilecek terör örgütleri”nin İsrail’in amansız düşmanı masum Filistinliler ve Irak-Suriye’deki Arap Direnişi olduğunu hatırlatmaya gerek yok.

AKP Hükümeti’nin Yahudi’ye verdiği sözleri tek tek yerine getirmekte olduğu bu ve benzeri gelişmeler İsrail ile Erdoğan arasında varılan mutabakat sonrasında hemen 15 Temmuz 2016 hadiselerinin ardından Meclis’in ilk oturumlarında karara bağlanıp bir gün sonrasında alelacele Beştepe’deki Erdoğan yönetimi tarafından onaylanan “İsrail’le anlaşma”nın neticeleri olarak devam etmekte.

Hükümetin perde önünde “Mavi Marmara” ve “van minüt”le başlayan İsrail karşıtı atıp-tutma tiyatrosuna son verdiğinin ilânı olan Erdoğan’ın “Yahudiye muhtacım!” açıklaması sonrası artık gizlenmeye gerek görülmeden apaçık bir biçimde yürütülen bu kirli ilişkiler, yapılan son açıklamalara göre “Türkiye-İsrail siyasi istişareleri” şeklinde de “derinliğine” sürdürülmeye devam edecek.

Yarın Ankara’da başlayacak olan görüşmeler, AKP’nin Dışişleri ile İslâm-Türk düşmanı İsrail Dışişleri tarafından yürütülecek. Bu görüşmelerin “AKP-İsrail anlaşması”ndaki maddelerden ayrı olarak, Yahudi ile sürdürülmekte olan işbirliğinin artık sahada-bölgede pratik işbirlikleri şeklinde ortaya konulacağını göstermekte. Nitekim yarın gerçekleştirilecek olan ilk toplantının gündeminde “savunma ve askeri işbirliği” de var…

Çok değil, bundan 2 sene önce “Ben olduğum sürece İsrail ilişkileri normalleşemez” diyen Erdoğan’ın sistemli bir şekilde sürdürdüğü “ülkemizde ve bölgemizde İsrail’i meşrulaştırma” faaliyetleri, hiçbir “Cumhuriyet Hükümeti” döneminde bu kadar açık ve geliştirilmiş değildi.

Erdoğan’ın 18 Temmuz 2014 günü kalabalık bir medya ordusu etrafında “Cuma namazı” çıkışı yaptığı “Ben olduğum sürece İsrail ilişkileri normalleşemez” açıklamasının devamı da o kendine hâs uslubuyla şöyleydi:

Ben bu görevde bulunduğum sürece hiçbir zaman İsrail’le olumlu bir şeyi düşünemem. Başkaları düşünebilir. O beni enterese etmiyor. Ben ve sorumluluğum altındaki yönetim, biz, bu görevde olduğumuz sürece asla bu işe olumlu bakmayız! Bir devlet terörü estiren İsrail’e karşı bizim olumlu bakmamız mümkün değil. Uluslararası kara sularında terör estirmişti.

Belli ki birileri bu sözlerini Erdoğan’a geri aldırtmış ve o da “sorumluluğu altındaki yönetim”e gerekli ihtarları yapmıştır.

Aydın KALKAN

-İLGİLİ HABERLER-

ALİ OSMAN ZOR İLE SOHBET: AKP-İSRAİL-BARZANİ İŞBİRLİĞİ VE BOP İTTİFAKI

ERDOĞAN KENDİSİ VE ÇEVRESİ İÇİN KONUŞTU: İSRAİL’E MUHTACIZ!

NE ŞİÎYİM NE SÜNNÎ: MEZHEPSİZİM! TÜRK DÜŞMANIYIM! BOP EŞ BAŞKANIYIM! İSRAİLCİYİM! AMERİKANCIYIM! NATOCUYUM!

BURASI İSRAİL! TÜRKİYE DEĞİL…

AKP: İSRAİL DOST VE MÜTTEFİKİMİZDİR!

YAHUDİYE MUHTAÇ OLANLAR ARZ-I MEVUD’U İNŞÂ EDİYOR: AKP, İSRAİL’İN NATO VETOSUNU KALDIRDI

VE İFTAR SAATİNDE AÇIKLADILAR: AKP’NİN İHANET ANLAŞMASI

“İBADET AŞKIYLA” YAPILAN AKP-İSRAİL ANLAŞMASI

ERDOĞAN’IN, AMERİKA’DAKİ GİZLİ-KAPAKLI ANLAŞMALARI

İŞGALCİ-TERÖRİST İSRAİL’LE ANLAŞMA MECLİS’TE: MEĞER İSRAİL SUÇSUZMUŞ!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d