EL-BAB’DA “KİM VE NE İÇİN SAVAŞIYORUZ?”

EL-BAB’DA “KİM VE NE İÇİN SAVAŞIYORUZ?”

El Bab’da dün beş asker daha hayatını kaybetmiş, böylece ağustos ayından bu yana TSK’nın Suriye’nin kuzeyinde yürüttüğü ‘Fırat Kalkanı’ harekâtında yaşamını yitiren asker sayısı 59’a yükselmişti.

Son iki günde yaşamını yitiren asker sayısı ise 13… Askerlerden üçü ise Rus uçağı tarafından hedef alındı. Konuyla ilgili TSK tarafından yapılan açıklamada “askerlerin Rus uçağı tarafından yanlışlıkla vurulduğu” kaydediliyordu.

 

EMANETLERE, KİMLER HESABINA HIYANET EDİLİYOR?

Dün hayatını kaybeden askerlerden uzman çavuş Mahmut Uslu, Beştepe’nin Başbakanı Binali Yıldırım’ın geçtiğimiz “yılbaşı gecesi”nde Gaziantep’te ziyarete gittiği “El-Bab operasyon üssü”nde sohbet edip yanında ailesi ile görüştüğü askerdi.

Yıldırım’la karavana yiyen uzman çavuş, Ankara’da yaşayan annesi Mürşide Uslu’yu telefonla arayarak yeni yılını kutlamıştı. Uslu’nun, telefonu verdiği Yıldırım’la konuşan annesi Mürşide Uslu, “Oğlumu özledim, yanıma gelsin” demişti. Yıldırım da, “Çocuklarınız bize emanet, burada iyiler” diyerek ailenin yeni yılını kutlamıştı.

 

CEVAP VERİN: “KİMİN İÇİN VE NE İÇİN SAVAŞIYORUZ?”

Uzman çavuş Mahmut Uslu’nun hayatını kaybetmesinin ardından evine gidilerek haberdar edilen aile fertlerinden Veysel Oğuz gözyaşları içinde şöyle konuştu: “Bazen söyleyebilecek bir şey yok ki. Var mı daha? Ne için ve neden savaştığımızı bilmiyoruz bile. Bunu çıkıp bir insan anlatamıyor, anlatamıyor! İkna edemiyor insanları. Söyleyemiyor. Kimin için ve ne için savaşıyoruz? Bu çocuklar ne için gidiyorlar? Geçmişte doğudan gelen şehitlerimiz vardı. Bir de “El Bab’ımız” çıktı. “Suriyemiz” çıktı. Söyleyebilecek başka bir şeyim yok yani.

Yayınlanan görüntülerde haberi getiren bir Türk Subayı’na gözyaşlarını tutamadan sarılarak ağlamaya devam eden Oğuz, kesik kesik yaptığı konuşmasında şu ifâdeleri kullanıyor:

Niçin ölüyorlar bilmiyorum ki?!. Şey diyorlardı ya, Bakan’ın biri çıkmıştı “sadece isyankar bir azınlık”… Nice şehidleri getiriyorsunuz bize. “İsyankar bir azınlık” diyordu ya Bakan!.. El-Bab’da vefât ediyorlar, Türkiye’de değil!

2002’de iktidara geldiğinden beri Amerika-İsrail yararına tek taraflı sürdürdüğü “dış politika”sına “Türk dışpolitikası” denemeyecek olan Beştepe iktidarının ve biatlılarının, Veysel Oğuz’un ANADOLU VE ANADOLULU adına sorduğu sorusuna bir cevapları var mı?

ADIMLAR

/wp-content/uploads/2017/02/sehit-yakinindan-isyan-kimin-icin-ve-ne-icin-savasiyoruz-bir-de-el-bab-imiz-cikti-240p.mp4

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: