ALİ OSMAN ZOR’UN KATILIMIYLA ÜÇ GÜNLÜK “ÇALIŞMA PROGRAMI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ALİ OSMAN ZOR’UN KATILIMIYLA ÜÇ GÜNLÜK  “ÇALIŞMA PROGRAMI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ALİ OSMAN ZOR’UN KATILIMIYLA ÜÇ GÜNLÜK  “ÇALIŞMA PROGRAMI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ebubekir İKİZ

Geride bıraktığımız hafta içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz üç günlük çalışma programımıza Adımlar Dergisi Platformu Genel Başkanı Ali Osman Zor ve Sayın Av. Ahmet Arslan katıldı. Onların Pazartesi akşam Maraş’a gelmesi ile başlayan çalışma programımız fikrî, siyasî ve aktüel meselelerin ele alındığı gayet verimli bir süreç oldu.

İkili ve toplu görüşmeler şeklinde cereyan eden program, kendi iç oluşumuz ve örgütlenme merkezinde ele alınan meselelerin hâlli ve İbda’nın anlaşılması açısından gayet verimli oldu.

İlk gün şehir dışından gelen misafirlerimizi Adımlar Maraş temsilciliğinde ağırlarken, yorgun olmaları sebebi ile daha çok istirahat ve sohbet içerikli bir akşam geçirdik. Sohbetin ana başlıklarına bir göz atacak olursak, teşkilatlanma, ibda diyalektiği ve kişiler ile nasıl iletişim kurabileceğimiz, hangi kişiye hangi seviyeden konuşabileceğimiz ve hangi kitapların muhakkak okunması gerektiği idi. Her ne kadar misafirlerimiz yoldan gelmiş olsalar da sohbetin sıcaklığı sabah namazına kadar devam etti.

Ertesi gün öğleden itibaren yeniden başlayan çalışma programımızda güncel konulara değinilirken bir yandan ise yakın Türkiye tarihi ve Ortadoğu tarihini ele alarak analizler yaptık ve ülkenin gidişatı ve geleceği hakkında sohbetler ettik. Gündemimizin merkezinde 15 Temmuz gecesi ve bu gecenin nasıl ve niçin olduğu ile referandumdan sonra ülkenin geldiği nokta vardı.

Salı günü akşamında ise Pınarbaşı Çamlık piknik alanına giderek orada açık havada, yemek, tatlı ve çay ikramları yanında verimli bir sohbet gerçekleştirdik. Gece yarısına kadar süren bu sohbette Güldenizde Elifler grubu üyeleri ve Genç Akıncılar Hareketi üyeleri de hazır bulundular. Sohbetimizi ve etkinliğimizi bitirdikten sonra gece yarısı yeniden il binamıza döndük.

Ertesi gün misafirlerimize Maraş’ı gezdirdik ve oradan akşama doğru bağ evine geçtik. Bağ evinde bir yandan mangal hazırlanırken diğer yandan sürekli çay demleniyordu. Tertemiz yayla havası ve şehir gürültüsünden uzak bağ evinin bahçesinde sohbet halkalar halinde sürekli devam etti. Yine burada tabana yayılma konusu üzerinde durulurken Muhsin Yazıcıoğlu suikastı de gündeme geldi. Bu davaya sahip çıkılması gerektiği konusunda bazı fikir alışverişleri yapılırken neler yapılması gerektiği konusunda sunulan tekliflerin değerlendirilmeye alınması kararlaştırıldı. Sabaha kadar süren sohbet ve sabah namazı sonrası yeniden Maraş’a dönüldü.

Akşama kadar dinlenen misafirlerimiz ve gönüldaşlarımız ile akşam yemek sonrası yine gündem çerçevesinde sohbet devam etti. Bu sohbetlere dışarıdan katılan, farklı illerden iştirak eden üniversiteli genç kardeşlerimiz de vardı. Kendiler Ali Osman Zor ve onun şahsında İBDA ile tanışmak üzere büromuza geldiler. Kafalarına takılan soruları sordular. “İbda nedir? Milliyetçilik nasıl olmalıdır? İbda’nın milliyetçilik anlayışı nasıldır? Gençliğin meselelere yaklaşımı nasıl olmalı?” gibi sualler ve başlıklar altında konuşmalar devam etti.

Bu süreç içerisinde üniversite ve üniversiteli olmayan gençlikle ayrı ayrı görüşmeler de yapıldı.

Esnaf kesimine mensup ziyaretçilerle de 15 Temmuz ve bağlamında gelişen hadiselere binaen özel görüşmeler yapıldı. Bu görüşmelerde Fetullahçılar başta olmak üzere diğer siyasi yapıların da nasıl örgütlendikleri çepeçevre konuşuldu. Görüşmenin sonunda uygulamaya yönelik bir dizi kararlar alındı.

Mücadelenin başarıya ulaşabilmesi için ortaya çıkan dinamiklerin sıkı ve doğru takibinin gerektiği vurgulandı.

Yayın organının daha da güçlendirilmesi gerektiği üzerinde duruldu.

İbda etrafında, herkesi İbda’ya davet edici bir dilin geliştirilmesi, bunun gerçekleştirilmesi için nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerinde çalışıldı.

Gençler ve çocuklara yönelik uygulanması gereken eğitim programları konusunda neler yapılabileceği üzerinde duruldu.

Çalışma programı için ön görülen zamanın bitimiyle birlikte,  bu ve benzeri çalışmaların bundan sonra da daha sistematik yapılması kararıyla Pazartesi akşam gelen misafirlerimizi, Perşembe gece yarısından sonra uğurladık.

“Maraş Adımlar” olarak Platform Başkanımız Sayın Ali Osman Zor ve beraberindeki Sayın Av. Ahmet ARSLAN başta olmak üzere, çalışmamıza iştirak eden katılımcı Gönüldaşlara, dostlara ve tüm halkımıza teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: