AHLÂKSIZ TROLLER KULLANANIN BAŞINA PATLADI

AHLÂKSIZ TROLLER KULLANANIN BAŞINA PATLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hafta sonu Trabzon’da yaptığı konuşmada, “hakkınızı helâl edin!” diyerek hissî bir konuşma yapması, Soylu ile Cumhurbaşkanı’nın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak arasındaki çekişmeye istinaden, Soylu’nun görevinden alındığı, Berat Albayrak’ın Soylu’yu koltuğundan ettiği şeklinde söylentilerin çıkmasına yol açtı. Bu söylentiler karşısında Soylu taraftarları, Bakan Albayrak’a karşı tepkilerini sosyal medyada ortaya koydular.

AKP içindeki çatlak alenen ortaya dökülmüş oldu.

Bu manzara karşısında, Afrika gezisine çıkmadan önce dün yapmış olduğu basın toplantısında Erdoğan’a bu konuda şu soru yöneltildi:

“– İçişleri Bakanı’nın hafta sonu Trabzon’da açıklamaları oldu. Bu açıklamalardan sonra acaba kendisi görevinden mi ayrılacak, bir kabine revizyonu mu söz konusu?”

“– Değerli arkadaşlar, biraz belki ifadem ağır olacak ama ahlâksız troller vasıtasıyla yapılanlar bizleri ciddi mânâda rahatsız etmektedir. İçişleri Bakanımızın Trabzon’daki konuşmasının belli bir yerinde şahsıyla alâkalı duygusallık olabilir, ama ben de kendisiyle dün akşam görüştüm; böyle, bu trollerin yapmış olduğu, bu açıklamayla ilgili şeyler söz konusu değil. Arkadaşımızın istifası söz konusu değil. İşte bu trol ahlâksızlıkları maalesef ülkemizin kendi içindeki birlikteliğini, beraberliğini bozmaya yönelik atılan adımlardır. Biz emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’yi troller idare etmeyecek. Türkiye’yi biz idare ediyoruz, biz idare etmeye devam edeceğiz.”

Erdoğan’ın kendi besleyip büyüttüğü troller konusunda rahatsızlık duyması yeni değil. Daha önce de bu troller konusunda rahatsızlığını çeşitli şekillerde ifade etmiş, bunlardan birinde, benden veya sözcümden duymadığınız bir şeye itibar etmeyin” demek zorunda kalmıştı. En son olarak, trollerin Davutoğlu’na yükleniyor olmalarına karşı Davutoğlu ile yan yana pozlar vermiş ve en son olarak da MHP ile yapılan ittifakla ilgili olarak herkesin ağzından çıkacak söze dikkat etmesi gerektiği konusunda ikazda bulunma ihtiyacı hissetmişti.

Görüldüğü üzere, yıllardan bu yana kendi besleyip büyüttüğü troller şimdi hesap bozucu derecede büyümüş, güçlenmiş ve adeta ülkeyi bu troller yönetiyor görüntüsü verecek derecede istiklâl ilân edecek konuma gelmişler… Besleyip büyüttükleri ahlâksızlık, hesapları bozmanın da ötesinde kendi başlarını yiyecek konuma gelmiş bulunuyor. Kendi kullandıkları sözü kendilerine hatırlatalım: Kem âletle kemâlât olmaz!

Şu tabloya bir bakar mısınız!..

Yukarıda Erdoğan’ın söylemiş olduğu sözleri, kimin söylediği bilinmese ve bu sözleri kim söylemiştir diye bin anket yapılmış olsaydı, acaba Erdoğan’ın adı hiç anılır mıydı?

Trollerin yıllardır ahlâksızlık yapmadığı kimse kalmadı…

Şimdi bu ahlâksız silâh, kendini tutanlara döndü.

Han Erdoğan Haçlılara, “terörü kullanmayın, size döner, pişman olursunuz!” diyor ya, o hesap…

Peki, “bu troller beni kandırdı!” der mi demez mi?

Tabi bu da işin bir başka boyutu ama trollerin ahlâksızlığı konusunda Erdoğan’la hemfikir oluğumuzu belirtelim. Bunlar, tarihin kaydetmediği derecede ahlâksız bir gürûh… Dikkat ediniz, bunların tamamı geçmiş zamanda başka başka, hatta birbirine düşman noktalardan gelip ortaklaşan kimseler. Bu da gösteriyor ki bunların inandığı bir değer yok, menfaatleri için satmayacakları bir şey yok. Aklımıza, Moğolların infaz ettiği hoca kılıklılar geliyor; hani, “kendi davasına ihanet eden bize niye ihanet etmesin” denilerek, işleri bitince infaz edilen hoca-âlim kılıklı teslimiyetçi işbirlikçiler.

Adımlar’ı takip edenler, daha Erdoğan bu troller hakkında tek söz etmemişken, Erdoğan’ın bu trollerden kurtulmak isteyeceğini ifade ettiğimizi de hatırlayacaklardır.

Ne oluyor, Tayyip Erdoğan bizden mi tüyo alıyor yoksa?

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: