3 GÖNÜLDAŞIMIZ DAHA TUTUKLANDI

3 GÖNÜLDAŞIMIZ DAHA TUTUKLANDI

28 şubat kahramanlarının cezaevinden çıkışları beklenirken İbda mensuplarının Cüneyt Karan’ın gözaltına alınmasıyla başlayan şekilde üstüste gözaltına alınması ve tutuklanma gayretleri dikkat çekerken akla bir takım soruları da getirmiyor değil.

Farklı grupların ittifakıyla ayakta duran iktidar içindeki bazı unsurların İbda’ya şuurlu düşmanlık içinde bu gözaltı ve tutuklamaları gerçekleştirip gerçekleştirmedikleri önümüzdeki günlerde belli olacak diye tahmin ediyoruz.

Cüneyt Karan’dan sonra 11 gönüldaşımızın bir kavga sebebiyle evleri basılarak gözaltına alınması bu soruların artmasına sebep oldu. Acaba Ankara’da birileri gizledikleri niyetleri kapsamında İbda’ya düşmanlık mı ediyorlar?

Gözaltına alınan gönüldaşlarımızdan Fatih Ayhan, Suat Al ve Yunus Emre Bedel cinayete teşebbüs şuçlamasıyla tutuklanırken diğer sekiz gönüldaşımız ise, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

28 şubat saldırısına kahramanca direnen gönüldaşlarımızın cezaevinde çıkmaları geciktiği gibi onlara yeni gönüldaşlarımızın eklenmesi, önümüzdeki dönemde ne kadar tedbirli olunması gerektiğini de ihtar etmektedir. Hadise hakkında yayın yasağı olduğu söylendiğinden şimdilik bu kadar bilgilendirebiliyoruz sizleri. Hadisenin her alanda tüm gayretimizle takipçisi olacağız.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: