BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN BORALTAN

BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN BORALTAN

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Boraltan köprüsü hassasiyeti malûm.

Ama bu hassasiyet her nedense CHP’yi karalama ihtiyacı hâsıl olduğunda akla geliyor da ülkede artık hemen her gün yaşanmakta olduğumuz yeni Boraltan vakalarında akla gelmiyor.

Daha birkaç gün önce Mısır rejimi tarafından idama mahkûm edilen MOHAMED ABDELHAFEZ AHMED HUSSEIN, ülkemizden transit geçiş yaparken alıkonulduktan sonra, idama mahkûm edildiği ülkeye (Mısır’a) geri gönderilmişti.

Mısır’daki SİSİ rejimine yardım eden AKP rejimi, bu iade ile de yetinmemiş, iade edilmek üzere kelepçelenerek uçağa bindirilmiş olan HUSSEİN’in fotoğrafını çekip yayınladı diye Muhammed Emin Çelik tutuklanmıştı. Gelen tepkiler üzerine Çelik serbest bırakıldıysa da HUSSEİN, AKP eliyle SİSİ’ye teslim edilmekten kurtulamadı.

Erdoğan daha önce de bu tür teslimleri itiraf etmiş, Haçlı düşman Amerika’nın, “bu teröristtir!” diyerek bizden istediği nice müslümanı, sırf Amerika istiyor diye, Amerika’ya niçin istediğini dahi sormadan Haçlı düşmana teslim ettiklerini açıklamıştı.

Yaşanması muhtemel son Boraltan vakası ise Çeçen komutan İslam Canibekov’un eşi ve çocukları sınır dışı ediliyor oluşu.

2008 yılında İstanbul Ümraniye’de başından vurularak öldürülen Çeçen komutan İslam Canibekov’un eşi ve çocuklarının sınır dışı edilmek üzere olduğu öğrenildi.

Fetih Medya’nın haberine göre, geçtiğimiz gece geç saatlerde gözaltına alınan Çeçen komutanın eşi ve çocukları sınır dışı işlemlerinin gerçekleştirilmesi için bekliyor.

Habere göre, iki gün içinde Türkiye tarafından Çeçenistan’a iade edileceği belirtilen Canibekov’un eşi Ayshat Alieva ve çocukları, İstanbul Ümraniye’de kaldıkları evden ‘IŞİD operasyonu’ adı altında gözaltına alındı.

Yetkililerin ifadesine göre, Alieva’nın Rus pasaportu bulunuyor ve Çeçenistan’a iade süreci hızlı bir şekilde yürütülüyor.

Güncelleme: Haberimiz yayınlandıktan sonra şehidin ailesinin geri gönderilmesi işlemleri durduruldu.

ADIMLAR Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d