AMERİKAN KONVOYLARINI VURUYORLAR

AMERİKAN KONVOYLARINI VURUYORLAR

Amerika’nın Irak’taki askeri lojistik konvoylarına bir gün içinde (21 Mart 2021’de) üç ayrı saldırı yapıldığı bildirildi.

Irak’tan yayın yapan el-Mesele adlı internet sitesi, Iraklı bir güvenlik kaynağından naklen Amerika’ya ait bir askeri lojistik konvoyunun Babil ilinde otobanda saldırıya uğradığını duyurdu.

El-Mesele, Irak’ın güney ve orta kesimlerinde Amerikan askeri konvoylarına yapılan saldırıların arttığını belirterek şimdiye kadar bu şekilde 35 saldırı yapıldığını bildirdi.

Lübnan’dan yayın yapan el-Meyadin televizyonu, Irak’ta Amerikan askeri lojistik konvoyunu hedef alan ikinci saldırının Bağdat’ın güneyinde gerçekleştiğini bildirdi.

Iraklı direniş gruplarına yakınlığıyla bilinen Sabereen News telegram kanalı da Amerikan askeri konvoyuna Pazar günü yapılan üçüncü saldırının Babil ilinin merkezi olan Hille’de gerçekleştiğini bildirdi.

Yakın Doğu Haber sitesinin bildirdiğine göre, eylemleri “Uluslararası Direniş” adlı bir örgü üstlenirken, geçen hafta Irak’ta Amerikan askeri konvoylarına düzenlenen saldırı sayısının 12 olduğu belirtildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: