EYÜP’TE ESNAFA KURŞUN

İstanbul’un Eyüp ilçesinde bir dükkana 8 el ateş edildi.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un Eyüp ilçesi Silahtarağa semtinde bir dükkâna sabah saatlerinde silâhlı saldırı düzenlendi.

26 Temmuz günü sabah saat 04,30 sularında kimliği henüz belirlenemeyen bir şahıs, tabanca ile Mustafa Karadağ isimli kişinin dükkân ve ofisinin bulunduğu yere gelerek 8 el ateş ettikten sonra olay yerinden uzaklaşırken, polis, çevrede bulunan güvenlik kameralarındaki görüntülerden belirlenen şahsın yakalanmasına dair çalışma başlattı.

Saldırıyla ilgili Adımlar Dergisi muhabiri Mehmed Dedeoğlu’nun sorularını cevaplayan Sayın Mustafa Karadağ şunları söyledi:

“1977 Erzincan doğumluyum, 1992 den beri İstanbul’dayım. Çeşitli ticarî faaliyetlerimizle birlikte, Eyüp İlçesi’ne hitap eden yerel gazetecilik yapmaktayım. Eflatun Haber sitesi ve gazetesiyle yıllarca Eyüp halkının sesi olmaya çalıştık. Yine aynı zamanda 2000 yılından beri Milli Görüş teşkilâtlarında görev aldım.”

M.D: Bir hasmınız var mıydı veya tehdit alıyor muydunuz?

M.K: Şahsî olarak husumetli olduğum kimse yok aslında. Fakat bir yıl kadar önce, kendilerine mafya diye tanıtan bazı tiplerle, gerek yaptığımız haberlerle ilgili, gerekse siyasî duruşumuzdan dolayı sürtüşmemiz olmuştu.

M.D: Kamera görüntülerindeki kişiyi teşhis edebildiniz mi? Tanıdık biri mi?

M.K: Eşgâli, yüzü çok net belli oluyor. Birkaç kameraya yakalanmış, polisle birlikte izledim. 30-35 yaşlarında bir tip fakat tanımıyorum.

M.D: Olayı neye bağlıyorsunuz? Siyasî veya ticarî bir tehdit, uyarı veya saldırı diyebiliyor musunuz?

M.K: Net olarak şu sebeptendir diyemiyorum. Polis olayı kapsamlı bir şekilde araştırdığını söylüyor. Elbette şahıs yakalanınca olayın üzerinde duracağız ve takipçisi olacağız.

M.D: Teşekkür ederiz, geçmiş olsun.

M.K: Geldiğiniz ve olaya gösterdiğiniz hassasiyet için asıl ben teşekkür ederim, sağolun.

Adımlar Haber-Mehmed Dedeoğlu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: