İNGİLTERE BAŞBAKANI TRUSS: BÜYÜK BİR SİYONİSTİM

İngiltere’nin yeni Başbakanı Liz Truss Birmingham’da düzenlenen İsrail’in Muhafazakâr Dostları etkinliğinde İsrail yanlısı olduğunu ilân eden bir konuşma yaptı.

Yaptığı konuşmasında İngiltere Başbakanı olarak İsrail’in Muhafazakâr Dostları etkinliğinde yer almaktan gurur duyduğunu ifade eden Truss, Siyonizm’e olan bağlılığına da açıklık getirdi.

Bu kapsamda etkinlikte yaptığı konuşmada Truss “Sizin de bildiğiniz gibi büyük bir Siyonistim ve İsrail’in güçlü bir destekçisiyim.” ifadesini kullandı.

Truss büyük bir Siyonist olmasını belirtmesinin yanı sıra İngiltere ile İsrail arasındaki ilişkilerde daha da fazla gelişmeler kaydedilmesini istediğini vurguladı.

Truss daha önce de Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyabileceklerini ve büyükelçilik binalarını Kudüs’e taşıyabileceklerini söylemişti.

Truss, Ağustos ayı başında Gazze’ye yönelik İsrail saldırılarını da desteklemiş ve “İsrail’in kendisini savunma hakkı” söylemi üzerinde durmuştu.

Erdoğan’ın, normalleşme adımlarını atmaya başladığı ilk dönemde, yaptıklarını meşrulaştırmak için izâh ve mazeret sadedinde, “İsrail’e muhtacız!” deyişini, Türkiye’yi nasıl bir acze sürüklediklerini hatırlatalım ve soralım:

Onlar Siyonist, ya siz?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: