YİNE KINADIK! BU DEFA HEM İSRAİL’İ HEM DE AMERİKA’YI…

Dün yine çok hızlı geçti…

Üst üste kınamalarla Amerika ve İsrail’e hadlerini bildirdik.

Dışişleri Bakanlığından dün yapılan açıklamada, “ABD Savunma Bakanlığının, GKRY’yi ABD Savunma Bakanlığı bünyesindeki Ulusal Muhafızlar Bürosu Eyalet Ortaklığı Programına dahil etmesini şiddetle kınıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Gün içinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı tarafından konu hakkında yapılan açıklamanın desteklendiği kaydedilen açıklamada, iki hafta önce GKRY’ye yönelik silah ambargosunu kaldıran ABD’nin bu yeni adımının Türkiye açısından hiçbir gerekçeyle izahının mümkün olmadığının altı çizildi.

Açıklamada, “ABD bu adımıyla, Ada’daki iki taraf arasında dengeyi bozmanın da ötesine geçerek, bizzat taraf tutar hale gelmiştir. ABD, bu tür adımlarla Kıbrıs meselesinin adil, kalıcı ve sürdürülebilir bir çözüme kavuşturulması sürecinde yapıcı rol oynama imkanını da kaybetmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye’nin garantör sıfatına vurgu yapılan açıklamada, Kıbrıs Türk halkının güvenliğini sağlamak üzere gereken her türlü adımın atılmaya devam edileceği belirtildi.

Ömer Çelik: Mescid-i Aksa’nın yakından takipçisi olacağız

Partisinin dünkü Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına çıkan AKP Sözcüsü Ömer Çelik Mescid-i Aksa’da yaşanan hadiseler için şunları söyledi:

“Mescid-i Aksa’ya dönük olarak ortaya çıkan radikallerin ihlallerini buradan bir kez daha kınıyoruz. Ama bu radikallerin ihlallerinin polis tarafından görülmezden gelmesi daha dikkat edilmesi gereken konudur. Bu konuları kınıyoruz ve yakından takip edeceğimizin altını çiziyoruz.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: