CHARLİE HEBDO OPERASYONUNDA ADI GEÇEN TÜRK ALİ RIZA POLAT’A MÜEBBET

Allah Resûlüne gayet çirkin karkatürlerle saldıran Charlie Hebdo adlı mizah-karikatür dergisinin Paris’teki merkezine 7 Ocak 2015’te düzenlenen operasyon neticesi, Peygamber düşmanları ve onlara yardım edenlerden 12 tanesi ölümle cezalandırılmıştı. Akabinde, Hyper Cacher adlı bir Yahudi marketi basılmış, rehin alma olayında 4 kişi daha ölmüştü. Ve nihayetinde operasyonu gerçekleştirenlerden de şehidler…

Allah Resûlü’nü hedef alan bu aşağılık suçları cezalandırma operasyonuna iştirak ettiği iddia edilen Ali Rıza Polat’a, dün Maraş’ta bacılarımızın peçesine el uzatan Fransız gâvurununn torunlarınca müebbet hapis verildi.

Charlie Hebdo cezalandırmasında kullanılan silâhları ‘temin etmekle suçlanan’ ve daha önce çıkarıldığı mahkemece hakkında müebbet istenen Ali Rıza Polat, Özel Mahkeme tarafından, Sait kardeşler, Şerif Kouachi ve Amedy Coulibaly’nin işlediği “terör saldırılarında” “suç ortaklığı” yapmaktan 30 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

HATIRLATMA:

Kouachi kardeşlerin gerçekleştirdiği operasyon sonrasında bütün küfür dünyası ve onların ahalisi müslüman olan ülkelerdeki işbirlikçi yöneticileri Haçlı efendilerine yalakalık etme yarışına girerek, İslâm’ın cihad emrinin yerine getirilmesine karşı Haçlılarla bir oldular ve cihadı inkâr edip mücahidleri hedef alarak, bu operasyonda şehid olanları karalama kampanyasında yer aldılar.

Fransa büyük bir yürüyüş tertipledi. Yürüyüşe bütün Avrupa liderleri katılırken, Haçlı teröristlerin yalakası, halkı müslüman ülkelerin işbirlikçi rejimlerinin liderleri de o yürüyüşe katıldı ki, Türkiye de o yürüyüşte AKP rejiminin Başbakanı seviyesinde yerini aldı.

İktidarın Sabah gazetesi, Haçlı terörist liderler ve ahalisi müslüman ülkelerin işbirlikçi yöneticilerinin, müslümanlar ve mücahidlere karşı birlikte yürüyüşünü, “Paris’te Charlie Hebdo saldırıları için dev yürüyüşü” olarak vermekteydi.

AKP rejimindeki Anadolu Ajansı ise, ahalisi müslüman olan ülkelerin işbirlikçi yöneticilerinin verdiği destekle gerçekleşen Haçlıların gövde gösterisini, “Dünya Liderleri Teröre Karşı Yürüdü” diye vermekteydi.

Cumhuriyet Yürüyüşü adı verilen Haçlı gösterisine, Türkiye’den Başbakan Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır da bizzat katılanlar arasındaydı.

Charlie Hebdo, ileriki yıllarda (2020) Erdoğan hakkında da hakaretamiz yayınlar yapınca, bu defa Erdoğan derginin şahsını hedef alması üzerine harekete geçti ve dergi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ve bir tevafuk: 7 Ocak aynı zamanda, 2000 senesinde küfür rejiminin 5 Ocak’ta Bandırma Cezaevi’ndeki İbdacılara başlatmış olduğu saldırı neticesi 3 gün süren direnişin ardından 7 Ocak’ta varılan anlaşma ve Hasan Meriç’in de bu saldırıda şehid olduğu tarihtir.

Hatırladığımız “şehidlik şuuru” ölçüsü ile Kumandan’ın şu sözleridir:

“Allah’ın lâneti, İslâm’ın cihat emrini reddedenlerin, cihâdı baltalamaya çalışanların, İslâm’ı küfür düzeninin çeşnisi bir acube hâline sokmaya çalışanların ve bütün bunları İslâm’ın hoşgörüsü olarak sunmaya yeltenenlerin üstüne olsun!..

Bu duaya “amin!” demeyeceklerin toplamı, sözkonusu sınıftan olarak İBDA bağlılarının imhâ hedefidir!..”

Salih Mirzabeyoğlu, İbda Diyalektiği-Kurtuluş Yolu, S: 240.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d