BOZDAĞ’A TELEGRAM SORUSU

Gazete, televizyon ve ajansların Ankara temsilcileriyle Dikmen Hakimevi’nde 2022 Yılı Değerlendirme Toplantısı düzenleyen Adalet Bakanı Bozdağ, soruları cevaplamış…

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine dair soru üzerine, soruşturma kapsamında 13 kişi hakkında tutuklama kararı verildiğini, 3 kişi için adli kontrol tedbiri uygulandığını söyleyen Bozdağ, olayla ilgili bir kişinin ise halen arandığını aktararak, “Şu an tetiği çektiği belirtilen kişi aranıyor ama kimlik bilgileri net. Onunla ilgili kolluk kuvvetleri ve Cumhuriyet Başsavcılığı birlikte çalışıyorlar. İnşallah yakın bir zamanda o da kolluk güçlerimiz tarafından yakalanıp adalete teslim edilecek. Yani bu konuda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve kolluk güçleri, büyük bir titizlik ve itinayla soruşturmayı yürütmektedir” dedi.

Biz de soralım:

Sayın Bozdağ, Mirzabeyoğlu cinayeti araştırılıp soruşturuluyor mu? Niçin bu konuda siz veya AKP iktidarından yıllar geçmesine rağmen bir açıklama yapılmıyor? Mirzabeyoğlu cinayetini soroştuurmaya değer mi bulmamaktasınız veya soruşturulursa gün yüzüne çıkacakları zaten biliyor ve bunların gün yüzüne çıkması işinize mi gelmiyor?

Bir ülkede bir cinayet işleniyor ve bu cinayet devlet tarafından araştırılıp soruşturulmuyor, iktidar bu konuda üzerine düşeni yapmıyorsa, söylenecek olan bellidir:

Sakın bunu aydınlatmayan yetkililerin parmağı olmasın?

Hani faili meçhuller, işkenceler bitmişti?

Eskiye göre fark daha seçici davranıyor olmak mı?

Erdoğan’ın da dediği gibi, sorumlusu iktidardır! Yani kendileri…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: