PUTİN: RUSYA’YA KARŞI İLÂN EDİLMEMİŞ BİR SAVAŞ YÜRÜTEN GÜÇLER, SERT BİR CEVAP ALACAK

Ruslar’ın Nazileri yenmesiyle 2. Dünya Savaşı’nın sonunu getiren Stalingrad zaferinin yıldönümünde zafer anıtını ziyaret eden Başkan Putin, zaferin 80. yıldönümü vesilesiyle düzenlenen konserdeki konuşmasında;

Artık modern görünümdeki Nazizm ideolojisinin, yine ülkemizin güvenliğine yönelik direkt tehditler oluşturduğunu görüyoruz. Kolektif Batı’nın saldırganlığını yeniden püskürtmek zorundayız” dedi.

Üzerinde haç işaretleri bulunan Alman Leopard tanklarının Rusya’yı yeniden tehdit ettiğini, bunun inanılmaz ancak gerçek olduğunu vurgulayan Putin, “Ukrayna topraklarında Banderacılar aracılığıyla Rusya’yla yeniden savaşmaya hazırlanıyorlar. Bize hasım olan Batılı elitlerin satış kampanyasına yönelik çabalarına rağmen Amerika kıtası, Kuzey Amerika ve Avrupa da dahil tüm dünyada çok sayıda dostumuz var. Ancak Almanya da dahil Avrupa ülkelerini Rusya’yla yeni bir savaşa çekenler ve muharebe sahasında Rusya’ya karşı zafer kazanacağını umanlar, Rusya’yla girişecekleri modern savaşın tamamen farklı olacağını anlamıyorlar” uyarısında bulundu.

Batı yapımı tankların Ukrayna’ya gönderilmesi halinde Rusya’nın buna mutlaka karşılık vereceğini ve meselenin zırhlı araçların kullanılmasıyla kalmayacağını vurgulayan Putin, Batı’ya “Rusya’ya karşı ilan edilmemiş bir savaş yürüten güçler, sert bir yanıt alacak. Biz tanklarımızı onların sınırlarına göndermeyeceğiz ancak verecek bir cevabımız var” mesajını gönderdi.

Rusya’nın kendisinden, haklılığından ve zaferden emin olduğunun altını çizen Putin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nesillerin, değerlerin, geleneklerin sürekliliği, tüm bunlar Rusya’yı ayıran, bizi güçlü ve kendimizden, haklılığımızdan ve zaferimizden emin kılan şeydir. Rusya’yı tehdit edenler basit bir gerçeği anlamıyor. Bütün halkımız, biz hepimiz büyüdük ve ülkemizi emeğiyle, alın teriyle ve kanıyla var eden ve bize miras olarak aktaran muzaffer nesillerin geleneklerini anne sütü gibi özümsedik. Stalingrad savunucularının sağlam duruşu, Rus ordusu için, ülkenin tüm sakinleri için en önemli ahlâkî ve etik kılavuzdur. Askerlerimiz ve subaylarımız ona sadıktır.”

“Stalingrad Muharebesi, Büyük Vatan Savaşı’nda temel dönüm noktası olması nedeniyle haklı olarak tarihe geçti. En büyük Wehrmacht (Nazi ordusu) grubunun ve uşaklarının yenilgisiyle birlikte, tüm Nazi koalisyonunun iradesi kırıldı. Avrupalı vasallar ve Nazi Almanyasının maşaları, ki Stalingrad’da sayıları fazlaydı, neredeyse tüm Avrupa ülkelerinin temsilcileri hararetle kaçış yolları aramaya, sorumluluktan nasıl kaçacaklarını aramaya ve tüm suçu eski sahiplerine yüklemeye başladılar” diye devam eden Putin, bu yiğitliğin anısını korumanın ahlâkî görevleri olduğunun altını çizdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: